Глобальний симпозіум з ґрунтів та води
З 2 по 5 жовтня 2023 року на базі штаб-квартири ФАО проходив Глобальний симпозіум з ґрунтів та води (GSOWA23). Режим його роботи передбачав гібридний формат спілкування.
Від кафедри Гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Херсонського державного аграрно-економічного університету у симпозіумі прийняли участь: в.о. завідувача кафедри, к.т.н., доцент Микола ВОЛОШИН та к.с.-г.н., доцент Дмитро ЛАДИЧУК.
GSOWA23 – це симпозіум з наукової політики, метою якого є розгляд взаємозв'язку між ґрунтом та водою у досягненні стійких та стійких агропродовольчих систем. Конкретні цілі симпозіуму наступні:
- виявляти прогалини у знаннях та проблеми управління, а також пріоритети дослідження ґрунтових та водних ресурсів у мінливому навколишньому середовищі;
- обмінюватися та просувати методи сталого управління ґрунтовими та водними ресурсами для вирішення проблем нестачі води та деградації ґрунтів;
- обговорити інструменти та основи для керівництва комплексним управлінням та управлінням ґрунтовими та водними ресурсами; і
- вивчити стратегії комунікації та партнерства для сприяння сталому управлінню ґрунтовими ресурсами, вирішення проблем нестачі та низької якості води, повторного використання води та скорочення забруднення ґрунту.
Робота симпозіуму була побудована наступним чином:
Гібридний формат першого та останнього дня (2 та 5 жовтня 2023 р. з 10:00 до 17:00 за центральноєвропейським літнім часом). У дні відкриття та закриття симпозіуму використовуватиметься гібридний підхід. Учасники мають можливість бути присутніми особисто у штаб-квартирі ФАО або приєднатися віртуально через платформу Zoom.
Технічні онлайн-сесії у центральні дні (3 та 4 жовтня з 12:00 до 15:00 за центральноєвропейським літнім часом): Центральні дні симпозіуму проходитимуть виключно в онлайн-середовищі. Технічні сесії, дискусії та взаємодія відбуваються віртуально.
Інтеграція з «Римським водним діалогом» - Заключний день (5 жовтня): Заключний день симпозіуму, 5 жовтня, значної синергії буде досягнуто завдяки співпраці з «Римським водним діалогом». Ця співпраця сприятиме технічному обміну між учасниками обох заходів, створюючи простір для взаємного збагачення та діалогу щодо технічних дискусій та результатів як симпозіуму, так і «Римського водного діалогу».
Наукові матеріали, що отримані під час проведення Глобального симпозіуму з ґрунтів та води (GSOWA23) будуть впроваджені в освітні компоненти освітньої програми "Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології" з метою покращення підготовки фахівців за цією спеціальністю.
Автори: Микола ВОЛОШИН; Дмитро ЛАДИЧУК (06.10.2023)