Міжнародна співпраця в Херсонському державному аграрно-економічному університеті відкриває нові горизонти для подальшого розвитку.
Новий навчальний рік для ХДАЕУ розпочався досить активно, адже 11 вересня 2023 року відбулась перша довгоочікувана зустріч з Латвійським університетом біологічних наук та технологій. Під час знайомства було обговорено ряд питань, які допоможуть налагодити продуктивну співпрацю в подальшому.
Розпочала зустріч Вікторія ГРАНОВСЬКА - перший проректор, проректор з науково – педагогічної роботи ХДАЕУ презентувавши діяльність університету, та наголосивши, що одним з основних векторів розвитку ВНЗ є інтеграція в європейський освітній простір.
В свою чергу ректор ЛУБТ– Ірина ПІЛВАРЕ акцентувала увагу на тому, що більшість спеціальностей за якими йдеться підготовка в університетах та контингент також подібні.
Сергій ЛАВРЕНКО – проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності презентував наукові здобутки науково педагогічних працівників університету та звернув увагу на напрямках досліджень які будуть перспективними для наших університетів.
Олександр АВЕРЧЕВ – координатор співпраці з ЛУБТ, завідувач кафедри землеробства ХДАЕУ відмітив, що університети мають багато спільного не лише в напрямках підготовки здобувачів та освітніх програмах, але й в роках заснування і історії становлення ЗВО, тому подальша співпраця повинна стати ефективним інструментом в підготовці висококваліфікованих здобувачів вищої освіти.
Головний фахівець по організації міжнародних програм подвійних дипломів ЛУБТ - Вікторія КРІШТОПАНЕ надала інформацію про програму подвійних дипломів яка діє в університеті й наголосила на основних пріоритетах щодо співпраці з ХДАЕУ в цьому напрямку
За результатами зустрічі було визначено основні напрямки співробітництва між університетами. Представниками ХДАЕУ було сформовано та презентовано ряд пропозицій щодо співпраці з Латвійським університетом біологічних наук та технологій, а саме:
- Запровадження міжнародної академічної мобільності здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників.
- Обмін досвідом, знаннями, існуючими навчальними планами, програмами для здобувачів вищої освіти, розробку нових планів, програм і посібників, проведення спільних науково-дослідних робіт з використанням внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування. Участь в міжнародних проєктах Erasmus+, Горизонт 2020 та інше.
- Організація і проведення спільних міжнародних форумів, семінарів, круглих столів, лекцій, науково-практичних конференцій, обмін досвіду, реалізація суспільно значущих, соціально-економічних проєктів.
- Впровадження програми подвійних дипломів.
- Надання взаємних інформаційно-консультативних послуг в міжнародній науковій роботі і проєктах.
Дякуємо колегам з Латвійського університету біологічних наук та технологій за позитивну та конструктивну зустріч. Сподіваємось, що подальша співпраця буде продуктивною та результативною.
Дякуємо за допомогу в організації співпраці Голові правління Латвійського центра консультацій та освіти на селі пану Мартіньш Цімерманіс та почесному президенту Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України пану Роману Корінець.
Автор: Аверчев Олександр Володимирович (11.09.2023)