VIII Міжнародна наукова конференція з глобальної освіти «Дитина і дитинство в кризовій ситуації – контекст війни», м. Варшава (Республіка Польща)
30 травня 2023 р. у Варшаві (Республіка Польща) відбулася VIII Міжнародна наукова конференція з глобальної освіти під назвою «Дитина і дитинство в кризовій ситуації – контекст війни» (VIII Międzynarodowa konferencja naukowa z zakresu edukacji globalnej pt. «Dziecko i dzieciństwo w sytuacji zagrożenia kryzysem – kontekst wojny»).
Польща була першою країною яка прихистила біженців з України під час повномасштабного вторгнення російської федерації на нашу землю й до нині опікується українцями та допомагає нашим Збройним Силам.
На конференції обговорювалися актуальні питання щодо долі дітей під час війни: «Здавалося б, сучасне дитинство змінилося на краще, але війна в Україні яскраво показує важливість ідеї глобальної освіти, особливо у сфері виховання для миру та підтримки дітей у кризовій ситуації. Російська агресія проти України стала причиною не лише численних трагедій, страждань і гуманітарної кризи на охоплених війною територіях, а й викликом для країн Європи та світу, насамперед для Польщі як країни-сусіда з Україною, яка надає масову підтримку військовим і біженцям» – зазначають організатори конференції.
Пленарне засідання було представлене наступними доповідями: «Кризове дитинство. Аналіз вибраних ситуацій, що загрожують розвитку дитини»; «Дитячий страх і туга за батьком, який воює в Україні»; «Організація допомоги дітям з українських закладів у Польщі»; «Кризовий психологічний стан сімей переселенців, оцінка когнітивних та емоційних функцій дітей».
Представником Херсонського державного аграрно-економічного університету виступила доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри професійної освіти Тетяна Степанівна Плачинда яка представила на пленарному засіданні доповідь на тему: «Дорослі діти війни – виживання».
У доповіді були представлені історії наших студентів які, не зважаючи на виклики долі, продовжують навчатися, чинити опір окупантам, волонтерити та наближати Перемогу України над ворогом.
Надзвичайно актуальні проблеми щодо дитячої психіки, її урегулювання після стресових чинників та виведення дитини з посттравматичного стресового стану були підняті на конференції.
Щира дяка організаторам конференції, а саме: кафедрі соціальної педагогіки Інституту педагогіки Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві та Інституту педагогіки Жешувського університету (Katedra Pedagogiki Społecznej, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego) за запрошення до участі у конференції та можливість доєднатися до обговорення надважливих питань, що спричинені воєнною агресією рф проти України.
Більш детально з інформацією щодо організації конференції можна ознайомитися за покликанням http://surl.li/hluod
автор: Тетяна ПЛАЧИНДА