Секційне засідання наукової студії з обліку і оподаткування
Незважаючи на те, що в нашій державі зараз іде війна, незважаючи на складну ситуацію в освіті та науці, наукові дослідження здобувачів нашого Університету спрямовані на активний розвиток. Про це засвідчили результати секційного засідання «Наукова студія з обліку і оподаткування», що проводилося в рамках Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Міждисциплінарні наукові студії 2023». В нинішньому часі війни важливо розвивати науковий простір, що відкриває нові можливості для наукової комунікації між студентами різних навчальних закладів.
У конференції приймали участь і ті здобувачі, які вже не вперше представляють свої доповіді, і ті, для яких це був дебют, але це зрештою не так важливо, адже найважливіше те, що кожен виносить для себе після таких заходів. Зокрема, свою доповідь представила здобувачка початкового рівня (короткого циклу) вищої освіти Сложинська С.С. (ХДАЕУ), яка висвітлила актуальні питання складання Звіту про управління в період дії воєнного стану.
Доповіді здобувачів першого (бакалаврського) рівня охоплювали різноманітні теми: «Сутність фіскальної та розподільчо-регулюючої функцій податку» (Кащук Н.В.ХДАЕУ), «Основні етапи облікового процесу в ліквідаційний період діяльності підприємства» (Кумейко А.В., ХНТУ), «Сучасні проблеми документального оформлення, обліку і оподаткування гуманітарної допомоги» (Лопушенко І.П., ХДАЕУ).
Актуальною і цікавою була доповідь Чернеги К.М. (ХДАЕУ) стосовно основних методів обліку і контролю витрат у виробництві продукції рослинництва. Здобувачі другого (магістерського) рівня традиційно презентували свої дослідження, які висвітлювали специфіку обліку і оподаткування електронного бізнесу (МогильнаЕ.Є., ХДАЕУ), організацію обліку необоротних активів (Свірень М.М.), облік заборгованості (Хлистун Т.П.), організацію робочого місця бухгалтера (Стадніченко Р.В.) та ін. (Центральноукраїнський національний технічний університет). Свої дослідження презентували й здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Центральноукраїнського національного технічного університету (Бандурко Д.В., Зоц М.В., Коява Д.М.).
Підсумовуючи результати цього наукового спілкування, варто відзначити ініціативність та зацікавленість здобувачів наукою, небайдужість студентської молоді до долі держави та готовність критично переосмислювати теперішні події в Україні, черпаючи з них досвід і силу для майбутніх звершень та відбудови країни.
Тож продовжуємо працювати в освітньому середовищі в колі зацікавлених, свідомих і здібних молодих майбутніх фахівців з обліку і оподаткування!
Автор: к.е.н., доцент Шепель І.В.