Кліматичні зміни - виклики для аграрної науки та освіти
Ефективна боротьба з наслідками війни та глобальних змін клімату можлива лише коли нею займаються висококваліфіковані фахівці. Український ринок освітніх послуг, що надають заклади вищої освіти, сьогодні зазнає кардинальних змін та інновацій. Адже сучасний роботодавець вимагає від майбутніх фахівців не тільки опанування ними змісту фахових предметів, але й формування у них відкритості до нових знань та мобільності, що передбачає їх уміння швидко орієнтуватися в специфічних питаннях сільськогосподарського виробництва в умовах глобальних змін клімату. Ці та інші теми підіймались на VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти», яка відбулась 15 березня 2023 р.
Розпочалась конференція вітальними словами організаторів: Тетяни ІЩЕНКО, директора Науково-методичного центру ВФПО, Олексія ШКУРАТОВА, заступника міністра з євроінтеграції Міністра освіти і науки України, Ігоря ВИШТАКА, директора департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України та Михайла МАЛКОВА, представника продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО).
Завідувач кафедри землеробства професор Олександр АВЕРЧЕВ презентував доповідь на актуальну тему «Впровадження сучасних освітніх програм в навчальний процес, як запорука підвищення компетентності здобувачів аграрних вишів в умовах глобальних змін клімату».
Олександр Аверчев акцентував увагу, що саме освіта є одним із найефективніших елементів глобальної реакції на зміну клімату та інші виклики людству. Через освітні програми, знання і критичне мислення ми можемо знаходити відповіді та формувати спільний план дій і адаптуватися до тенденцій, пов’язаних зі швидкими змінами клімату. дисциплін які б могли підвищити їх професійні компетентності. Завідувач кафедри поділився історією успіху ХДАЕУ щодо впровадження в освітній процес сучасних, актуальних дисциплін таких як Агроскаутинг - завдяки плідній співпраці з міжнародними грантами, а саме програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл (Chemonics International).
Сучасні проблеми вимагають сучасних рішень. Використання цифрових технологій у ведені аграрного бізнесу має позитивний характер, тому удосконалення систем спостережень та реорганізація методів робити створює необхідність забезпечення господарств відповідних кваліфікованих кадрів, які зможуть обслуговувати за забезпечувати безперервну роботу сучасної техніки.
Наукова обізнаність та компетентність у своїй роботі майбутнім фахівцям сільського господарства надається за допомогою сучасного інструментарію у процесі навчання. Адже знати про існуючу проблему – це ще не вирішення її. Тож для зменшення негативних проявів несприятливих явищ треба докорінно змінювати саме ставлення до ведення сільського господарства. Таких принципів дотримуються викладачі кафедри землеробства ХДАЕУ, вводячи у навчальний процес комплекс вибіркових дисциплін, які формують новий напрямок професійної діяльності майбутніх агрономів.
Дякуємо організаторам конференції за організацію та запрошення.