Круглий стіл «Перспективи відновлення земельних відносин у повоєнний період на Херсонщині»
Щороку в другу суботу березня в Україні відзначається День землевпорядника. В Україні ця професія завжди користувалася повагою, адже вона пов’язана з безцінним скарбом країни - її землею. Розвиток суспільства в усі часи був пов’язаний саме із землею, яка і зараз залишається головним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства.
Сьогодні наша рідна земля піддається щоденному терору з боку рф. Після нашої перемоги всю країну очікує дуже складний та тривалий період відновлення. Наші міста, наші безцінні родючі поля, ліса та ріки будуть ще довго оговтуватися, а перед спеціалістами у сфері геодезії та землеустрою постануть серйозні завдання із відновлення країни.
Для того щоб здобувачі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій зрозуміли які саме задачі будуть виконувати геодезисти, землевпорядники, оцінщики, судові експерти із земельних питань у повоєнний період та з нагоди Дня землевпорядника кафедра землеустрою, геодезії та кадастру провела Круглий стіл «Перспективи відновлення земельних відносин у повоєнний період на Херсонщині».
Основною метою заходу було надати можливість всім учасникам висловити свою думку на рахунок майбутнього сфери геодезія та землеустрій у повоєнний період та запитати експертів про перспективні напрямки їх майбутньої професії.
Відкривали захід своїм вітальним словом Вікторія Грановська, перший проректор Херсонського державного аграрно-економічного університету та Наталія Дудяк, декан факультету архітектури та будівництва. Модератор – Юрій Яремко, д.е.н., професор кафедри землеустрою, геодезії та кадастру.
Для висловлення експертної думки на Круглий стіл були запрошені:
- Андрій РОМАНЧА, Експерт з ГІС технологій, сертифікований інженер-землевпорядник, сертифікований інженер-геодезист, директор ТОВ «Херсонземпроект»
- Дмитро КРУПІЦА, Експерт, Сертифікований оцінювач з експертної грошової оцінки, Судовий експерт за спеціальностями «Оцінка земельних ділянок», «Розподіл земель та визначення порядку користування земельними ділянками» та «Визначення оціночної вартості будівельних об’єктів та споруд»
- Юрій ЯРЕМКО, Експерт, Сертифікований інженер-землевпорядник, Начальник Головного управління земельних ресурсів в Херсонській області (1996 – 2008 рр.)
- Володимир ЯЦЕНКО, Експерт, інженер-геодезист зі стажем практичної роботи більше 40 років в сфері виконання геодезичних робіт
Здобувачі звикли їх бачити у якості своїх викладачів, проте, окрім наукової діяльності, всіх їх об’єднує потужний практичний досвід у сфері геодезії та землеустрою.
Під час заходу учасники почули експертну думку та відповіді на такі запитання:
- Якими будуть перспективні напрямки роботи Держгеокадастру у повоєнний період?
- Які зміни у повоєнний період можуть відбутися у земельному законодавстві?
- Які новітні технології в сфері геодезії та землеустрою матимуть актуальність у повоєнний період?
- Які будуть особливості просторового планування територій у повоєнний період?
- Яким може бути процес визначення заподіяної шкоди в наслідок повномасштабної війни?
- Чи зміниться попит на геодезичні роботи у повоєнний період?
До Круглого столу доєдналися учасники з різних куточків України, серед яких був Ганчук Максим, к.с.-г.н. в. о. зав. кафедри геології і землеустрою факультету агротехнологій та екології Таврійського державного агротехнологісного університету імені Дмитра Моторного. Він привітав присутніх з прийдешнім професійним святом та зосередився на важливості співпраці екологів та землевпорядників у повоєнний період відновлення країни.
Під час заходу студенти також висловили свої побажання та пропозиції щодо удосконалення Освітньо-професійної програми Геодезія та землеустрій в розрізі збільшення їх практичної підготовки як майбутнього спеціаліста.
Ми всі прагнемо скорішої перемоги України, щоб студенти знову мали змогу здобувати практичні навики під час польових геодезичних робіт із сучасними засобами та приладами, на власні очі бачити роботу безпілотних літальних апаратів і приймати в ній безпосередню участь, могли здійснювати камеральну обробку отриманих результатів вимірювання за допомогою сучасного програмного забезпечення вже в стінах Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Тож вітаємо усіх причетних з професійним святом Днем землевпорядника, ваша сумлінна і наполеглива праця й надалі сприятиме раціональному використанню та охороні землі, яка є і буде одним з найбільших багатств України! Віримо в ЗСУ! Віримо в перемогу!
Автор: Ірина Баруліна, асистент кафедри землеустрою, геодезії та кадастру