ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Чемпіонат молодих науковців агрономічного факультету.

День 03.03.2023 р. став знаковим, як з точки зору нумерології, так і для здобувачів та співробітників кафедри землеробства. Вперше відбулося засідання наукового гуртка «Землероб» у форматі запропонованому завідувачем кафедрою, професором Олександром АВЕРЧЕВИМ. В межах заходу здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів мали унікальну можливість поділитись та перейняти досвід проведення наукових досліджень та прийняти активну участь в обговоренні представлених тем. Так студентка першого року навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти Марія РІЗАК презентувала результати своєї праці «Вирощування перцю овочевого (паприки) залежно від схеми посіву на півдні України».

Дана культура є цінним елементом технології виробництва екологічно чистих продуктів харчування. Порошок, вироблений з висушених плодів паприки використовують як барвник без смаку і запаху з прекрасним каратиноїдним забарвленням.

Схема досліду включала два варіанти схеми посіву: 70×20 см (72429 шт./га) та 45×20 см (111111 шт./га). Гібрид культури «Хан лонк» (Китай). У зв’язку з тим, що дана культура використовується в якості харчового барвника, хімічний захист перцю від шкідливих об’єктів не проводили. На першому етапі закладки польового досліду за вищезгаданою схемою вирощували розсаду культури у вегетаційному доміку на кафедрі землеробства. Потім вирощену розсаду паприки загартовували і висаджували на території колекційного розсаднику нашого університету.

Активний інтерес викликали у студентів і результати лабораторного досліду, який заклала і провела Марія РІЗАК. Робочою гіпотезою даного лабораторного досліду було сподівання позитивного впливу перекису водню на зміну фіто санітарного стану насіння перцю овочевого, чину та нуту. Згідно схеми даного лабораторного досліду майбутній магістр вивчала різні концентрації розчину перекису водню та час експозиції насіння у даній хімічній речовині.

Наступним представив результати свого досліду, який був проведений в умовах захищеного ґрунту, здобувач третього року навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Павло АРТЮХ. Тема доповіді «Сортові особливості вирощування тюльпана у захищеному ґрунті».

Доповідач показав глибокі знання зі своєї теми, добре розкрив перспективи ринку квітів. При цьому відмітив регіональні особливості смаків споживачів щодо сортів тюльпанів, їх показників (довжина, діаметр квітки тощо). Навів результати власних досліджень нових сортів тюльпанів, порівняно з більш старими сортозразками голландської селекції.

Викладачі кафедри відмітили глибокі знання здобувачів, їх зацікавленість обраною темою досліджень та побажали успішного захисту кваліфікаційної роботи магістра для Марії РІЗАК та проходження виробничої практики для Павла АРТЮХА.

Доцент кафедри землеробства Андрій ШЕПЕЛЬ.