ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

25-річний ЮВІЛЕЙ

2 березня 1998 року була створена кафедра технологій переробки та зберігання сільськогосподарської продукції і функціонує у складі біолого-технологічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету. Її створення було обумовлено необхідністю підготовки кваліфікованих кадрів для сільськогосподарського виробництва та переробної галузі.

Кафедру заснував Віктор Григорович Пелих, який пройшов шлях на чолі кафедри від кандидата с.-г. наук, доцента до доктора с.-г. наук, професора, академіка НААН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, і зробив її однією з провідних в аграрних вузах нашої держави з сучасними лабораторіями з переробки та зберігання продукції рослинництва і тваринництва, що оснащені відповідним обладнанням.

На кафедрі Академіком Пелихом В.Г. створена фундаментальна наукова школа «Селекційно-технологічні методи виробництва продукції тваринництва високої якості». Склад школи: кандидати с.-г. наук, доценти Балабанова І.О., Чернишов І.В., Левченко М.В., Ушакова С.В.; Величанська С.Л., кандидати с.-г. наук Тарасов В.Г., Назаревич Ю.М., Юрченко А.П. Основний напрям наукових досліджень школи передбачає розробку прийомів використання сучасних досліджень селекції, генетики, біотехнології, технологій виробництва продукції тваринництва для підвищення продуктивності тварин, ефективної переробки продукції тваринництва та отриманню продукції високої якості. Під науковим керівництвом Академіка В.Г. Пелиха підготовлено та захищено 9 кандидатських дисертацій.

Серед новітніх досягнень – відкриття у 2018 році, за безпосередньої участі Віктора Пелиха, лабораторного комплексу за підтримки з якими підписані меморандуми, відомі підприємства ТЗВ «Данон», Міжнародний міжрегіональний агропромисловий кластер Херсонської області Ea.F.Tech+, ТОВ «Геліос - 1», ТМ «Оса» та Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК НУБіП. Так, потужні сучасні підприємства та наукові установи об’єднали зусилля задля більш ефективного використання власних можливостей, підвищення інноваційної привабливості області, підготовки висококваліфікованих фахівців та збереження людського капіталу в Україні і, зокрема, на Херсонщині.

Висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом кафедри опубліковано понад 1000 наукових праць та рекомендацій виробництву, включаючи публікації в міжнародних виданнях Scopus та Web of Sceins, отримано більше 30 патентів на корисні моделі та авторські свідоцтва на винахід, підготовлено 3 монографії, 6 підручників та навчальних посібників.

Розуміючи важливість всіх викликів та завдань, які стоять перед людством на сучасному етапі, вчені кафедри працюють над проблемою якості продовольчої сировини та продуктів її переробки щодо відповідності міжнародним і європейським стандартам та створенням сучасної лабораторної бази для підготовки наукових фахівців.

Так, доцентами Чернишовим І.В., Левченко М.В., Каращуком Г.В. розроблено і запатентовано спосіб утилізації відходів сільськогосподарського виробництва шляхом використання міцелію дереворуйнівних грибів. Дана розробка увійшла до 10-ти кращих екорішень 2020 року.

Кафедрою підготовлено більше 700 випускників, які працюють у провідних світових компаніях: «DANONE», «NIBULON», «AGROFUSION», «BAYER», «Netafim», «Syngenta»та багатьох інших підприємствах.

Здобувачами вищої освіти під керівництвом викладачів кафедри встановлено два світових рекорди, які зареєстровані Національним проектом «Книга рекордів України» в категоріях «Кулінарія, розміри» і «Розміри, вперше».

Наступним етапом розвитку кафедри є розробка багатовекторної концепції економічного та соціального розвитку, у якій будуть впроваджені ключові напрямки діяльності.

Пріоритетом для кафедри є підготовка висококваліфікованих фахівців різних рівнів, які могли б реалізувати ці завдання.

Автори: колектив кафедри ТПтаЗСГП