22.02.2023 року відбувся семінар «Нові виробничі технології для підвищення продовольчої безпеки»
Викладачі кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка доцентка Євтушенко Ольга та старша викладачка Дюдяєва Ольга взяли участь у семінарі «Нові виробничі технології для підвищення продовольчої безпеки», що відбувся 22 лютого за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) та Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) у рамках проєкту співпраці цих організацій. З вітальними словами до учасників семінару звернулись Голова Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) Кінах Анатолій Кирилович та Перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Висоцький Тарас Миколайович. Президент Аграрної конфедерації України Козаченко Леонід Петрович надав оцінку стану, проблемам та перспективам забезпечення продовольчої безпеки України.
Україна була і залишається визнаним постачальником сільськогосподарської сировини на світовий ринок, хоча події останніх років наголошують на необхідності змін підходів щодо вирішення питань продовольчої безпеки через упровадження інноваційних технологій та перехід до високотехнологічного сільського господарства, «озеленення» галузі, отримання та реалізації продукції з доданою вартістю.
Цікавим став досвід Фінляндії – країни номер один за Глобальним індексом продовольчої безпеки, яким поділилась Директор з міжнародних відносин, Керівник підрозділу з координації відносин з ЄС та міжнародних зв’язків Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндії пані Ауліккі Хулмі.
Досвід впровадження системи поширення знань та інновацій в сільському господарстві для переходу до високотехнологічного виробництва на прикладі вже реалізованих проєктів та програм в європейських країнах, та перспектив України представив директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Корінець Роман Ярославович. Він також наголосив і на необхідності посилення ролі закладів вищої освіти та їх участі щодо поширення знань та інноваційних проєктів.
Вирішення питання продовольчої безпеки, особливо на тлі наслідків повномасштабного воєнного вторгнення росії на територію України, а також стану розвитку аграрного сектору в умовах кліматичних змін, сьогодні є одним з найактуальніших завдань, як для нашої країни, так і для світової спільноти. Підтвердженням цьому стала участь представників органів влади, науково-дослідних інститутів, не тільки України, а й країн Європейського Союзу; науковців та фахівців вищих навчальних закладів, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, територіальних громад різних рівнів.
Усі учасники висловили свою впевненість у тому, що Україна після Перемоги має умови для створення високотехнологічного, інвестиційно привабливого аграрного сектору, і має всі можливості стати країною з високим індексом продовольчої безпеки.
Дюдяєва Ольга, Євтушенко Ольга, викладачі кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка