Науковці не тримаються осторонь найважливіших екологічних проблем Дніпра!
Із самого початку бойових дій на Херсонщині ворожа армія завдала величезної шкоди навколишньому середовищу однієї з найбільш екологічно чистих областей України. Черговим етапом екологічного терору стало катастрофічне падіння рівня води в пониззі Дніпра та у Каховському водосховищі спричинене суттєвим пошкодженням греблі Каховської ГЕС на початку січня 2023 року.
Супутниковий знімок Maxar від 2 січня 2023 р. Фото: Connie Hanzhang Jin/NPR
Змілілі плавні пониззя Дніпра, 24 січня 2023. Фото: Білозерська громада/Facebook
Співробітники кафедри Водні Біоресурси Та Аквакультура були першими науковцями, які надали ряд професійних коментарів місцевим ЗМІ Херсонщини щодо скрутного екологічного становища водної екосистеми Нижнього Дніпра, що склалося в регіоні з початку 2023 року та можливих негативних наслідків для природного середовища і місцевих жителів, на які можна очікувати найближчим часом.
Аналіз оперативних моніторингових даних вчених кафедри вказують на те, що несприятливі наслідки заподіяної шкоди природному середовищу Дніпра в межах Херсонської області в нинішній час можуть чинити тривалий негативний вплив на екологічний стан всього регіону у найближчі десятиліття його існування.
Більш детально ознайомитись з матеріалами можна на офіційній сторінці он-лайн мовлення Суспільне Херсон за наступними посиланнями:
Інтерв’ю від 16 лютого 2023 р. https://suspilne.media/387896-vijskovi-rf-vidkrili-sluzi-na-kahovskij-ges-riven-vodi-u-vodoshovisi-zmensivsa-na-dva-metri-cim-ce-zagrozue/
Інтерв’ю від 24 січня 2023 р. https://suspilne.media/365510-na-hersonsini-v-dniprovskih-plavnah-riven-vodi-vpav-majze-na-dva-metri-cim-ce-zagrozue/
Автор: старший викладач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Євген КОРЖОВ