ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Науковці не тримаються осторонь найважливіших екологічних проблем Дніпра!

Із самого початку бойових дій на Херсонщині ворожа армія завдала величезної шкоди навколишньому середовищу однієї з найбільш екологічно чистих областей України. Черговим етапом екологічного терору стало катастрофічне падіння рівня води в пониззі Дніпра та у Каховському водосховищі спричинене суттєвим пошкодженням греблі Каховської ГЕС на початку січня 2023 року.

Супутниковий знімок Maxar від 2 січня 2023 р. Фото: Connie Hanzhang Jin/NPR

Змілілі плавні пониззя Дніпра, 24 січня 2023. Фото: Білозерська громада/Facebook

Співробітники кафедри Водні Біоресурси Та Аквакультура були першими науковцями, які надали ряд професійних коментарів місцевим ЗМІ Херсонщини щодо скрутного екологічного становища водної екосистеми Нижнього Дніпра, що склалося в регіоні з початку 2023 року та можливих негативних наслідків для природного середовища і місцевих жителів, на які  можна очікувати найближчим часом.

Аналіз оперативних моніторингових даних вчених кафедри вказують на те, що несприятливі наслідки заподіяної шкоди природному середовищу Дніпра в межах Херсонської області в нинішній час можуть чинити тривалий негативний вплив на екологічний стан всього регіону у найближчі десятиліття його існування.

Більш детально ознайомитись з матеріалами можна на офіційній сторінці он-лайн мовлення Суспільне Херсон за наступними посиланнями:

Інтерв’ю від 16 лютого 2023 р. https://suspilne.media/387896-vijskovi-rf-vidkrili-sluzi-na-kahovskij-ges-riven-vodi-u-vodoshovisi-zmensivsa-na-dva-metri-cim-ce-zagrozue/

Інтерв’ю від 24 січня 2023 р. https://suspilne.media/365510-na-hersonsini-v-dniprovskih-plavnah-riven-vodi-vpav-majze-na-dva-metri-cim-ce-zagrozue/

Автор: старший викладач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Євген КОРЖОВ