Революція Гідності 2013 - 2014 рр.: як це було…
Патріотична вихованість майбутнього спеціаліста це усвідомлення своєї національної належності, знання рідної мови, культури, традицій та історії України, повага до культур інших народів і відповідальність за долю країни та готовність до її захисту.
20 лютого 2023 року відбулася зустріч, в режимі он-лайн, куратора Жанни Олександрівни Шаталової зі здобувачами вищої освіти третього курсу та магістрів першого року навчання спеціальності 193 Геодезія та землеустрій. Зустріч було присвячено події, яка відбувалася в 2013-2014 роках і мала назву «Революція Гідності».
До уваги здобувачів було представлено матеріали, що пов’язані з цією подією в хронологічному порядку, тобто чому і як виникли протести нашого суспільства, які вилилися у таке явище як Євромайдан.
За даними соціологів Фонду «Демократичні ініціативи», кожен п’ятий дорослий громадянин України, або майже 10 мільйонів безпосередньо чи опосередковано брали участь у подіях Євромайдану. Зокрема, в Києві брали участь 5 % населення країни, в інших містах і селах – 6 %, ще 9 % населення допомагали мітингувальникам харчами, речами, грішми тощо. Майдан характеризувався колосальним масштабом.
Майдан продемонстрував здатність українців до самоорганізації, взаємодопомоги та самопожертви, виявив, що для наших співгромадян, незалежно від регіону проживання, етнічної приналежності та мови, важливими цінностями є свобода, людська гідність, право обирати свою долю.
Революція Гідності дала потужний поштовх до пробудження національної самосвідомості українців.
Революція Гідності – це сила, що об’єднала представників етнічних спільнот у єдине ціле, яка здатна мотивувати їх на досягнення соціально значущих цілей та сприяти культурному, інтелектуальному й економічному розквітові нації.
Революція Гідності має великий вплив на українське суспільство і на майбутнє Української держави. Ми розуміємо, що процес розбудови нової Української держави – такої, якою її хочуть бачити українці, – ще не завершено і триватиме він довго.
Спроба перетворити Україну на проросійську диктатуру – саме те, проти чого повстало українське суспільство у 2013-2014 роках. Помстою за цей вибір українців стала агресія Росії, яка триває сьогодні. Але, попри окупацію частини території, жахливі людські жертви та величезні матеріальні втрати, Україна не лише не зламалася, а й пройшла вражаючий шлях перетворень.
Метою цієї зустрічі було вшануваня патріотизму і мужності громадян, які у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.
Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши за такі цінності найвищу ціну – життя 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.
Наприкінці зустрічі здобувачі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих захисників нашої Батьківщини хвилиною мовчання.
Автор: асистент кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Жанна Шаталова