ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Проведення on-line лабораторних робіт з дисципліни “Будівельне матеріалознавство» у Кропивницькому будівельному фаховому коледжі

Не зважаючи на запровадження воєнного стану в Україні Херсонський державний аграрно-економічний університет продовжує працювати над підвищенням знань студентів не тільки дистанційно але і on-line.

У Кропивницькому будівельному фаховому коледжі для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології в режимі on-line проведені лабораторні роботи з курсу «Будівельне матеріалознавство» по темам: «Ознайомленню з видами і властивостями будівельних матеріалів та визначення міцності бетону та деревини при стиску».

Заняття проводив к.т.н., доцент кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Володимир КРАВЧЕНКО.

Гідротехнічне будівництво є однією з важливих галузей господарства ефективність якого значною мірою пов’язана з використанням нових будівельних матеріалів і конструкцій. Їхня вартість становить 50...70 % вартості всього обсягу будівельно-монтажних робіт, тому дуже важливо майбутнім фахівцям вміти технічно грамотно і обґрунтовано визначати номенклатуру, режим їх зберігання та володіти питаннями випробування на міцність.

Номенклатура будівельних матеріалів численна і різноманітна. У будівництві використовують як природні матеріали, так і штучні вироби і конструкції.

Будівельні матеріали – це речовини (пісок, глина, деревина, цемент, вапно та ін.), які використовують для будівництва або виготовлення з них будівельних виробів і конструкцій.

Здобувачі ознайомилися з будівельними виробами і конструкціями, які широко представлені у лабораторії матеріалознавства. Це закінчені елементи, які виготовляють з будівельних матеріалів. Вони мають чітку форму, точні розміри, відповідають встановленим вимогам. До виробів належать цегла, керамічні плитки, склоблоки, арматура тощо.

Також було проведено випробування визначення міцності бетону у вимірі мінімальних зусиль, що руйнують спеціально виготовлені контрольні зразки бетону при їх статичному навантаженні з постійною швидкістю росту навантаження й наступному обчисленні напруг при цих зусиллях у припущенні пружної роботи матеріалу. При випробуванні на стиск зразки-куби й циліндри з деревини встановлюють однієї з обраних граней на нижню опорну плиту преса.

При проведенні випробувань навантаження всіх зразків відбувалося безупинно зі швидкістю, що забезпечує підвищення розрахункової напруги у зразку до його повного руйнування в межах (0,6±0,4) МПа/с при випробуваннях на стиск. Час навантаження одного зразка був не менш 30 с.

Максимальне зусилля, досягнуте в процесі випробування, приймалося за руйнівне навантаження і записувалося у журнал випробувань.

Херсонський державний аграрно-економічний університет дякує керівництву Кропивницького будівельного фахового коледжу за можливість проведення заняття та сподівається на подальшу співпрацю.

Автор: Володимир КРАВЧЕНКО (26.10.2022)