ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Захист звітів аспірантів і докторантів кафедри рослинництва та агроінженерії

19 жовтня 2022 року на кафедрі рослинництва та агроінженерії відбувся захист звітів аспірантів і докторантів спеціальності 201 «Агрономія». Здобувачі вищої освіти доповіли про результати наукових досліджень, виконання навчальної складової, кількість публікацій у фахових та інших наукових виданнях, участь у науково-практичних конференціях та семінарах різного рівня.

Онлайн зустріч розпочав докторант другого року навчання Керімов Алімардан Наріманогли з доповіддю за темою наукового дослідження: «Агробіологічні основи продуктивності зернових і зернобобових культур в умовах зрошення півдня України». В ході доповіді було приділено увагу проблемі гострого дефіциту вологозабезпечення на півдні України та запропоновано заходи її вирішення із застосуванням ГІС-технологій.

Докторант запропонував розроблені моделі для прогнозування продуктивності вирощуваних культур за величиною NDVI, продемонстрував шкали оцінки продуктивності за величиною регіонального MODIS NDVI, значну увагу приділив питанням ґрунтової діагностики та оптимізації живлення рослин, обґрунтовуючи доцільність їх проведення розрахованими показниками економічної ефективності запропонованих агротехнологій.

Захист звітів продовжила аспірантка третього року навчання Павленко Сніжана Георгіївна з доповіддю на тему: «Продуктивність гібридів соняшнику залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах зрошення Південного Степу України», особливу увагу приділивши гібридному добору та значенню мікроелементів у живленні культури соняшнику.

Питання щодо удосконалення елементів технології вирощування гібридів соняшнику в умовах півдня України продовжив висвітлювати аспірант другого року навчання Набока Віталій Віталійович.

Аспірант четвертого року навчання Возняк Віктор Вікторович виступив з доповіддю на тему: «Продуктивність сортів сої залежно від технологічних заходів в умовах Південного Степу України». За результатами проведених досліджень зі скоростиглими і ранньостиглими сортами сої здобувач обґрунтував зроблені висновки та попередньо сформулював рекомендації виробництву.

Аспірантка четвертого року навчання Мєлєшко Ірина Омелянівна повідомила результати проведених досліджень із середньоранніми і середньостиглими гібридами кукурудзи на зерно селекції компанії «Syngenta», особливу увагу приділивши впливу фону мінерального живлення на структурні елементи врожаю та їх значенню у формуванні продуктивності культури.

Аспірантка четвертого року навчання Лаврись Вікторія Юріївна повідомила присутнім результати досліджень за темою: «Агробіологічні аспекти вирощування соняшника декоративного в умовах Південного Степу України». Декоративні сорти відомої олійної культури з’явилися відносно нещодавно, тому майже не досліджені, що привертає особливу увагу до цієї незвичайної рослини та чудового медоноса.

Жаловага Ярослав Олександрович, аспірант четвертого року навчання, презентував доповідь на тему: «Вплив сортових особливостей та мінерального живлення на продуктивність гірчиці сарептської в Південному Степу України», а Ходос Тетяна Анатоліївна, аспірантка цього ж року навчання, обґрунтувала елементи біологізації технології вирощування цієї лікарської культури.

Участь у зустрічі та обговоренні результатів наукових досліджень брали і аспіранти першого року навчання, нещодавно зараховані до ХДАЕУ, Гамула Євген Анатолійович та Іванів Олена Олександрівна, які використали чудову можливість отримати свій перший досвід роботи в науковій діяльності.

Завершив зустріч в.о. зав. кафедри Іванів Микола Олександрович, зауваживши, що всі доповіді, представлені здобувачами вищої освіти, були дуже цікавими, змістовними та актуальними. За результатами доповідей науково-педагогічними працівниками кафедри рослинництва та агроінженерії було ухвалене рішення щодо затвердження звітів здобувачів вищої освіти.

Автор: Олена СИДЯКІНА