V МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ВПЛИВ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН НА ПРОСТОРОВИЙ РОЗВИТОК ТЕРИТОРІЙ ЗЕМЛІ: НАСЛІДКИ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ»
Кафедрою землеустрою, геодезії та кадастру, факультету архітектури та будівництва організована та проведена щорічна V Міжнародна науково-практична конференція. Цьогоріч вона відбулась в складних військових умовах, але ГОЛОВНЕ відбулась… зібрались фахівці, однодумці, друзі.
Працюємо на своєму фронті, розвиваючи науку, передаючи студентам свій досвід і вміння які так потрібні будуть після нашої ПЕРЕМОГИ!
Відкрила щорічну конференцію Зі словами вітання до учасників звернувся і Юрій Яремко –директор ННЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва», ХДАЕУ, передавши щирі вітання від ректора Юрія Кирилова та проректорів Вікторії Грановської та Олександра Аверчева.
В роботі наукового заходу взяли участь 100 науковців з 20 закладів освіти України та Uniwersytet Gdański, Poland; LankaranStateUniversity,Lankaran, Azerbaijan; Latvia University of Life Sciences and Technologies, Latvia;
фахівці-практики з виробництва із 21 наукових центрів та громадських організацій, а також представники приватних та громадських установ, територіальних громад, сільських та селищних рад, які поєднали в роботі конференції теоретичні знання та практичний досвід щодо пошуку рішень актуальних проблем та напрямків впливу кліматичних змін на просторовий розвиток територій Землі.
Модератори конференції:
Юрій Яремко - професор кафедри землеустрою геодезії та кадастру д.е.н., професор;
Наталія Дудяк – завідувачка кафедри землеустрою, геодезії та кадастру д.е.н., доцент.
Панельна дискусія відбулась за участі:
- Aleksander Kuczabski - profesor doctor hab, Uniwersytet Gdański, Faculty of Social Sciences, Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Department of Regional Development Geography, Poland
- Сергій Кубах - експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», кандидат технічних наук.
- Олександр Нечипоренко - заступник директора з наукової роботи, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», доктор економічних наук, доцент, професор кафедри організації підприємництва та біржової діяльності Національний університет біоресурсів і природокористування України
- Natig Mirzayev – Ph.D. on economy, associate professor,
Lankaran State University, Lankaran, Azerbaijan - Владислав Рябчій - завідувач кафедри геодезії Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидат технічних наук, доцент.
- Владислав Пересоляк - завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру, кандидат наук з державного управління, доцент Ужгородського національного університету, м. Ужгород
- Олексій Ситник - кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та методики її навчання, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, м. Умань
- Ігор Пєсков – судовий експерт Херсонського відділення Одесько - науково-дослідного інституту судових експертиз, м. Херсон
- Павло Домків – директор ПП НВФ «Нові технології-ГІС»
- Дмитро Крупіца – директор ПП «Херсон-ГІС»
- Ігор Мартинов – директор, ТОВ «Фелия», м. Олешки, Херсонська область.
- Ірина Наумова – Хрестівська громада, Чаплинський район, Херсонська область.
- Олена Комар – відділ земельних відносин, містобудування та архітектури, Великокопанівська громада, Херсонська область
Проблемні напрями для обговорення на конференції:
- Адаптація державної політики в сфері управління та охорони земельними ресурсами до кліматичних змін.
- Застосування ГІС, технологій ДЗЗ та геодезично-картографічного забезпечення для моделювання та оцінки стану земельних ресурсів в умовах мінливості клімату.
- Екологічні та соціально-економічні аспекти сталого розвитку в умовах сучасних кліматичних змін.
- Вдосконалення освітніх програм організації учбового процесу з врахуванням адаптації сільського господарства до кліматичних змін .
- Напрямки розвитку сучасної архітектури в умовах глобальних кліматичних змін.
За результатами плідної співпраці між науковцями з різних країн формується електронна збірка тез доповідей на актуальні теми, заявлені як напрями конференції, обговорено шляхи подальшої співпраці з університетами-партнерами.
Дякуємо ВСІМ учасникам за актуальні теми для обговорення і плідну співпрацю.
Автори: завідувачка кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Наталія Дудяк (20.06.2022)