ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання наукового гуртка «ХАРЧОВИК-НАУКОВЕЦЬ» Харчовики-науковці кажуть «НАМ НЕ ВСЕ ОДНО»

07.06.2022 р. відбулося засідання наукового гуртку «Харчовик-науковець». Ми довго готували це засідання. І зараз, коли більше як 100 днів люди України знаходяться в умовах війни, що дійсно виснажує, молоді харчовики-науковці запропонували провести засідання під девізом: «Нам не все одно». Молоді науковці дуже хочуть підтримати людей, які вже більш як три місяці не мають змоги харчуватися як потрібно. Негайною потребою є розроблення раціону харчування, який може компенсувати нестачу недоступних зараз, але  потрібних для організму людини речовин.  На засіданні дуже ґрунтовну і корисну презентацію доповіді надала староста гуртка – Анастасія Гусар (ініціатор засідання) за темою, яку зараз рекомендує ВООЗ – «Недоїдання. Раціон з компенсацією. Програма заміни». І рекомендація для жителів півдня України – задля компенсації тваринного білка використовувати альтернативні білково-вмісні продукти рослинного походження. Чарівна молода господиня-кулінарка Катерина Ляховець проаналізувала переписи із бабциними кулінарними рецептами і  презентувала секрет борщу з квасолею. Староста групи здобувачів освіти спеціальності 181 Харчові технології - Єлізавета Смєшко, «наш практикуючий кондитер», презентувала смачні і корисні палянички  з додаванням кукурудзяного борошна. Це засідання було про те, як розумно зробити меню більш здоровим і різноманітним тоді, коли немає потрібних продуктів харчування, а тим більш «заморських дивовиж». А це: підіть на базар (або на город), роззірніться навколо, використайте локальні і сезонні продукти. Дуже складно пояснити щось природне, звичне, і разом з тим – незамінне. Зважаючи на відгуки по засіданню гуртка, молодим науковцям-харчовикам це вдалося.

Учасники наукового гуртка Харчовик-науковець  дуже сподіваються, що їх думки і рекомендації, які вони науково обґрунтували, допоможуть організувати харчування людей на теперішній час  більш ефективно і допоможуть зберегти здоров’я в умовах браку продуктів харчування в раціоні.

Модератором цього засідання на платформі ZOOM була д.т.н., доцент кафедри інженерії харчового виробництва Ольга Горач. Презентацію доповіді Анастасії Гусар розміщено на сторінці кафедри ЇХВ БТФ. На червень подовжено Он-лайн спілкування в Viber у групі «Гурток Харчовик-науковець».

А ось і сама презентація

Автори: Ольга СУМСЬКА (13.06.2022)