І Міжнародна науково - практична конференція «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА В РІЗНИХ АГРОКЛІМАТИЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ ТА СВІТУ»
В цей не простий для України час колектив кафедри технології виробництва продукції тваринництва біолого-технологічного факультету продовжує наукову діяльність. Згідно плану наукової роботи кафедри, 08 квітня 2022 року у Херсонському державному аграрно-економічному університеті в онлайн-режимі відбулася перша Міжнародна науково-практична конференція «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА В РІЗНИХ АГРОКЛІМАТИЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ ТА СВІТУ», у якій взяли участь представники 15 вищих навчальних закладів аграрного профілю з України та 5 - з закордонних установ.
Учасників конференції привітали представники керівництва Херсонського державного аграрно- економічного університету. В. о. ректора університету, перший проректор, проректор з науково- педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Вікторія ГРАНОВСЬКА побажала учасникам плідної роботи, не зупинятися та розвивати галузь тваринництва, як одну із складових економічного зростання нашої країни.
До привітань приєдналися доктор сільськогосподарських наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Олександр АВЕРЧЕВ, наші закордонні колеги, зокрема проф. NECEFOĞLU Hacali ( керівник відділу зовнішніх зв’язків Kafkas University, м. Карс, Туреччина), які подякували за запрошення на конференцію, представили свій університет і наукові здобутки та домовилися про подальшу співпрацю з нашим університетом.
Декан біолого-технологічного факультету, кандидат сільськогосподарських наук Ірина БАЛАБАНОВА у вітальному слові побажала учасникам міжнародної науково-практичної конференції плідної роботи та успішного обміну практичним і науковим досвідом між учасниками.
В.о. завідувача кафедри технології виробництва продукції тваринництва доцент Олена ВЕДМЕДЕНКО подякувала усім учасникам за участь у міжнародній науково-практичній конференції, наголосила на тому, що ми продовжуємо працювати незважаючи на складну ситуацію в країні та колектив кафедри завжди відкритий до пропозицій співпраці, як міжнародного так і всеукраїнського рівнів.
Академік Академії економічних наук України, доктор економічних наук, професор кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Львівського національного університету природокористування Юрій ГУБЕНІ зацікавив присутніх проблематикою вивчення підприємницьких мотивів розвитку тваринництва в агробізнесовому секторі.
Доповіді наших закордонних колег були присвячені, в основному, проблематиці лікування та профілактики зооантропозоонозів. Fatih BUYUK, PhD (Kafkas University, м. Карс, Туреччина) повідомив про досвід боротьби із ендемічною для провінції Карс сибірською виразкою.
Колега попереднього доповідача Elif CELIK, PhD зацікавила присутніх даними щодо особливостей протікання, оцінкою сучасної ситуації та підходами до контролю та викорінення такого небезпечного захворювання як бруцельоз тварин, який у провінції Карс досі завдає серйозних збитків у галузі тваринництва.
Доктор с.-г. наук, Руслан СУСОЛ (Одеський державний аграрний університет) ознайомив присутніх із набутками використання комплексного підходу до підвищення продуктивності свиней в сучасних умовах Півдня України.
Доктор с.-г. наук, професор Іван ПОМІТУН (Державний біотехнологічний університет) присвятив свою доповідь питанням підвищення відтворної здатності овець як засобу у вирішення проблеми збільшення виробництва баранини, що визвало жваве обговорення серед зацікавлених учасників конференції та спонукало до плідної дискусії.
Доктор біологічних наук, професор Сергій КРАМАРЕНКО (Миколаївський національний аграрний університет) запропонував учасникам конференції обговорити тваринницьку проблематику з точки зору вивчення прояву фрактальної геометрії в природі.
Виключно цікавим, пізнавальним для всіх учасників конференції було продовження обговорення розвитку вівчарства, запропоноване кандидатом с.-г. наук, доцентом, завідувачем кафедри технології виробництва продукції тваринництва Володимиром ПОХИЛОМ (Дніпровський державний аграрно-економічний університет)
У заключному слові в.о. завідувача кафедри технології виробництва продукції тваринництва Херсонського державного аграрно- економічного університету доцент Олена ВЕДМЕДЕНКО висловила велику вдячність усім учасникам конференції, запропонувала продовження плідного співробітництва, побажала натхнення та наукових досягнень.
Бажаємо усім мирного неба.
Слава Україні - Героям Слава!
Автор: Соболь О.М., Кривий В.В.