№3 Дайджест новин біолого-технологічного факультету, тема тижня: Соління, в'ялення, копчення м'ясної продукції
Продовжимо надавати практичні поради щодо зберігання тваринницької продукції в умовах надзвичайних і військових дій.
Соління, в'ялення, копчення м'ясної продукції. Соління дозволяє зберегти продукти в умовах відсутності електроенергії тривалий час навіть при високих температурах зберігання.
Соління сала. Правильно солити сало з найменшим вмістом вологи. Якщо сировина була розморожена, її необхідно промокнути серветками для видалення залишку намороженої вологи. Свіжому салу дають остигнути та засолюють не раніше 12год після забою тварини.
Сіль повинна бути харчова кам'яна, першого сорту або екстра. Помел екстра або #1, чи їх суміш. Не можна використовувати йодовану сіль.
Сировину ріжуть на бруски 5см, вивалюють в солі і щільно вкладають в ємність (банки 1...3літри), намагаючись не залишати проміжків повітря. Після вкладення сировини досипають до верху сіллю і банку герметизують.
Соління м'яса. Використовують або для приготування готового продукту -солонини, або як проміжний етап перед в'яленням або копченням.
В якості сировини використовують м'ясо без кісток. Розморожене м'ясо промокають серветкою. Технологія соління така ж, як і сала.
В'ялення дозволяє зменшити кількість вологи в продукції і збільшити термін зберігання.
М'ясо чи рибу перед в'яленням необхідно засолити. Засипають сіллю шматки не більше 2кг, витримують 2-3доби під гнітом в холодильнику або холодному (до +10град) місці. Після цього сировину промивають і вимочують 12год в слабкому розчині оцту (на 10л води 0.5л оцту 9%). Потім промокають поверхню серветками, можна обваляти в прянощах і вивішують на прохолодне (до +10град) місце, бажано на протязі або слабкому вітрі. В даний час оптимальним буде горище дома або північно орієнтовані балкони. В разі появи на поверхні плісняви її можна видалити розчином оцту і витерти насухо. Біла пліснява на поверхні в'ялених продуктів не є ознакою псування.
Для тривалішого зберігання в'ялених продуктів можна використовувати холодне копчення. Для цього сировину готують як для в'ялення, але підсушують до напівготовності. На сировину подають холодний дим 24-48 годин до повного просочення продукту. Не можна нагрівати продукт, допускаючи зварювання (денатурації) білків, оскільки це зменшує термін зберігання.
Далі більше в наступному онлайн випуску слідкуйте за нашими дайджест новинами від біолого-технологічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Автор: Чернишов І.В., Кривий В.В. (Прес-центр БТФ ХДАЕУ)