ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ – це завжди важливо і актуально!
17 березня в рамках проведення гуртка «ECOLIFE» кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка для здобувачів було проведено заняття на тему: «Екологічна безпека у надзвичайних ситуаціях».
Метою проведення Форуму було обговорення найефективніших практик з підвищення фінансової інклюзії населення, оцінки досвіду викладання фінансової грамотності у загальноосвітніх навчальних закладах та закладах вищої освіти, зосередження уваги на формуванні підприємницьких навичок у студентів, підвищення рівня фінансової грамотності освітян.
Організаторами даного заходу виступили: Освітня платформа «4 PEOPLE», ВГО «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій», Факультет івент-менеджменту, фешн та шоу бізнесу КНУКіМ, Кафедра комп’ютерних наук КНУКіМ.
Спікерами форуму виступили відомі та успішні фахівці з даного питання:
Юрій Сафонов - заступник директора із науково-методичної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, доктор економічних наук, професор. «Фінансова стійкість закладів освіти: (нормативна база, бюджет, кошториси, тендерні торги)».
Галина Коломоєць - начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук. «Фінансова грамотність та підприємливість як основні ключові компетентності Нової української школи. Досвід викладання фінансової грамотності у загальноосвітніх навчальних закладах».
Віталій Паздрій - доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ ім. В. Гетьмана, генеральний директор Компанії Інтелектуальних Технологій, кандидат економічних наук, доцент. «Розвиток підприємливого середовища в закладах освіти».
Ярослав Кічук - Ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету, український науковець, громадський діяч і політик, доктор педагогічних наук, професор кафедри української та всесвітньої історії та культури. «Роль Університетів у розвитку лідерського потенціалу суспільства. Роль Університетів у формуванні фінансової грамотності молоді».
Антон Босєнко - експерт ринку криптовалют та технології блокчейн, консультант по інвестуванню, розпорядник криптовалютного трастового фонду, член Ради фонду директорів NEM (Сінгапур). «Криптовалюти. І хочеться і колеться».
Інна Богословська - засновник «БИГ-платформа», заслужений юрист України, громадський діяч, організатор культурно-просвітницьких проектів «Молодіжна школа лідерів», учасник президентських виборів в 2019 році. «Роль фінансової грамотності у соціально-економічному розвитку країни. Основні принципи успішного інвестування».
Віктор Тиркало -Президент ВГО «Ліга розвитку науки», директор програм МВА, консультант з розвитку малого та середнього бізнесу, проектний менеджер, експерт з стратегічного розвитку ОТГ Програми U-LEAD з Європою, засновник Української школи Бізнесу «НАШЕ». Фінтех: сучасні фінансово-економічні рішення в фінансовому обслуговуванні громадян.
Галина Танащук - Експерт із питань інвестування на фінансових ринках, 10 років практичного досвіду у великих міжнародних компаніях-лідерах ринку, психолог, ведуча фінансових ігор Cash Flow, Co-founder жіночого клубу Libertex Woman. «Інноваційні фінансові технології. Новітні форми інвестування. Криптовалюта як фінансовий актив для інвестування».
Олена Жиліч - Співзасновник в Best Version Club, засновниця та CEO JET Accelerator, входить у топ-20 надихаючих жінок STEM. «Основні тренди розвитку фінансової індустрії в Україні та на глобальних ринках».
За підсумками онлайн-форуму «Фінансова грамотність освітян» всі учасники отримали не тільки вагомі теоретичні та практичні знання а й отримали сертифікати підвищення кваліфікації.
Автор: Пристемський О.С. (22.03.2022)