ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання наукового гуртка здобувачів вищої освіти "Актуальні проблеми електротехніки та електроніки" факультету архітектури та будівництва

 22 березня 2022 року відбулося чергове засідання наукового гуртка здобувачів вищої освіти “Актуальні проблеми електротехніки та електроніки” кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії факультету архітектури та будівництва. Тема засідання:  «Проблеми оптимізації електричних параметрів та характеристик напівпровідникових приладів».

 Керівник наукового гуртка к.т.н., доцент Литвиненко В.М. розповів про можливі  шляхи покращення параметрів напівпровідникових приладів.

Було проведено вимірювання зворотних характеристик напівпровідникових діодів: варикапів та діодів Шотткі, відбракованих в технологічному процесі їх виготовлення із-за високих рівнів зворотних струмів. На структурах  діодів з завищеними рівнями зворотних струмів провели металографічні дослідження при використанні селективного травника  Сіртла та оптичного мікроскопа. Виявлені структурні дефекти: епітаксіальні та окислювальні дефекти упакування підтвердили припущення, що причиною деградації зворотних характеристик діодів являються структурні дефекти, що утворились в активних областях діодів в процесах проведення високотемпературних технологічних операцій, та неконтрольовані домішки.

 

Рис. 1. Вольт-амперні характеристики варикапних структур: виготовленої з використанням лазерного гетерування (1) та без використання гетерування (2)

 

Висновок. Структурні дефекти в кремнії можуть утворюватись як при одержані вихідних структур так і в технологічному циклі виготовлення напівпровідникового приладу. Структурні дефекти, що знаходяться  в активних областях  діодів, призводять до деградації  зворотних  характеристик та високих рівнів зворотних струмів приладів, що робить їх непридатними для подальшого використання.

Рекомендація. Для запобігання утворення  дефектів в структурах діодів, або ліквідації уже утворених дефектів, необхідно в технологічних процесах їх виготовлення використовувати методи гетерування. Гетерування – процес витягування домішок з різних частин монокристала в області їх стоку. Такими областями можуть служити, приміром, ділянки скупчення дефектів, введені в кристал спеціальними способами.

 

У засіданні наукового  гуртка та обговорені запропонованих питань прийняли активну участь здобувачі 1-3 курсів спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

Автор: Віктор ЛИТВИНЕНКО (22.03.22 року)