ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

№1 Дайджест новин біолого-технологічного факультету, тема тижня: зберігання тваринницької продукції в умовах надзвичайних і військових дій

Сьогодні розглянемо практичні дії щодо зберігання тваринницької продукції в умовах надзвичайних і військових дій. Кращим варіантом зберігання м'яса та м'ясопродуктів є заморожування. Краще використовувати морозильні побутові та промислові морозильні шафи (температура зберігання в них - 24 ℃, в порівнянні з морозильною камерою побутового холодильника, де температура -18 ℃ ).

Що це дає: подовжений строк зберігання продукції з кращим збереженням якості, у випадку відключення електроенергії довше зберігається продукт в замороженому стані. У випадку можливості відключення електроенергії дії наступні: камеру необхідно встановлювати в неопалювальних приміщеннях (верандах, літніх кухнях, північно орієнтованих балконах чи лоджіях, або взагалі під навісами надворі. Зараз температура повітря надворі +5...-5 ℃, що дає можливість довше зберегти продукти в камері.

Камери необхідно заповнювати по максимуму, чим більше продуктів в камері, тим довше камера буде зберігати холод. Якщо продуктів не вистачає на заповнення камери, можна заморозити воду як холодоакумулятор.

Виймати продукт для споживання необхідно швидко, заздалегідь подумавши який продукт вам потрібний. Якщо електроенергію вимкнули, необхідно накинути на камеру ковдру, матрац, чи щось подібне, термоізолювати камеру. Якщо є доступ до електрогенератора, майте на увазі, що продукція буде залишатись в замороженому стані 2-3доби, після цього увімкнути електропостачання від генератора чи перетворювача струму на 2-3 години, цього досить для відновлення температури всередині камери і повторного заморожування продуктів. Не дозволяйте продуктам розморозитись (розм'якшитись). Це негативно впливає на якість продукції і створює умови до розмноження мікроорганізмів.

Зберігання м'яса у випадку відключення електроенергії і неможливості спрогнозувати її відновлення.

Подаємо інформацію в порядку від найкращих методів до тимчасових. Консервування (виробництво банкових консервів). Найкращий спосіб зберігання, дає можливість зберегти абсолютно всі харчові продукти. Незважаючи на загальноприйняті переконання, що можна консервувати лише м'ясо та м'ясні каші, можна зауважити, що можна консервувати і молоко та молочні продукти, і яйця (меланж) і рослинні продукти, і напівфабрикати (наприклад, пельмені та вареники).

Для виробництва консервів (абіоз) необхідний автоклав. В побуту доступні до використання електричні та вогневі (для роботи від газової плити) автоклави. Зрозуміло, що при відключенні електроенергії є можливість використання лише вогневих автоклавів. Деякі моделі електричних автоклавів дозволяють працювати і від вогню. Деякі можна модифікувати, знявши тени і електричну частину. Головне, щоб залишились робочими вимірювальні прилади-термометр і манометр, а також працював запобіжний клапан.

Вогневі автоклави призначені для роботи на газовій плиті, так як є можливість регулювання рівня вогню. Можна використовувати і твердопаливні плити, але необхідний постійний більш пильний контроль за температурою і тиском всередині автоклаву.

Є два типи автоклавів за способом попередження зривання кришки на банках. Перший, більш складний і неуніверсальний- касетний. Банки з кришками фіксуються прижимною касетою. В цьому автоклаві можна використовувати лише однакові за висотою і об'ємом стандартні банки. Для завантаження такої касети необхідно докласти фізичних зусиль, оскільки його маса може складати 20-25кг.

Другий вид автоклавів - автоклави з протитиском. В цих моделях щоб не зірвало кришку з банки використовують підкачування повітря  в ємність автоклаву перед нагріванням. Відповідно, необхідно мати насос. Я користуюсь звичайним велосипедним, але можна будь-яким. Можна використовувати різні банки за формою, видами кришок, навіть різного об'єму (+/- 50-100 г, не більше, оскільки від об'єму залежить час автоклавування). Банки завантажуються поштучно, а не касетою, фізичних зусиль непотрібно.

 

Далі більше в наступному онлайн випуску слідкуйте за нашими дайджест новинами від біолого-технологічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету.