Можливості співпраці вузів у різних форматах
Однією з глобальних цілей сталого розвитку є забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх. Підвищення кваліфікації обов'язкова складова для науково-педагогічних працівників, яка дає можливість розширювати й поглиблювати раніше здобуті професійні знання, уміння і навики на необхідному рівні.
Минулого тижня, до Херсонського державного аграрно-економічного університету, в рамках підвищення кваліфікації, завітали науково-педагогічні працівники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного під керівництвом завідувача кафедри технічного сервісу та систем в АПК, професора Скляра Олександра Григоровича.
В стінах нашого університету гостей радо зустріли перший проректор, проректор з науково–педагогічної роботи Грановська Вікторія Григорівна та проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Аверчев Олександр Володимирович. Колеги з ТДАТУ прослухали змістовні лекції програми, яка проходить на території ХДАЕУ в режимі онлайн та офлайн, від завідувача кафедри рослинництва та агроінженерії, доцента Іваніва Миколи Олександровича та директора навчально-наукового центру «Інститут післядипломної освіти та дорадництва» Яремка Юрія Івановича.
Лекторами було зазначено, що підвищення кваліфікації проводиться з метою формування навичок організації в науковій діяльності з використанням сучасних методик, планування діяльності, організації взаємодії з іншими установами, місцевими адміністраціями, органами місцевого самоврядування, населенням, засобами масової інформації, а також розвитку практичних умінь та навичок для подальшого застосування в практичній діяльності.
Гості мали змогу відвідати інші кафедри, оновлені аудиторії, сучасні та оснащені лабораторії, сектор міжнародних відносин, наукову бібліотеку, відділ аспірантури та доктарантури, науково-технічний відділ, навчально-методичний відділ та інші, де ознайомилися з науковими матеріалом, розробками та досягненнями університету.
Вікторія Григорівна розповіла про актуальні спеціальності та напрямки навчання в університеті, про методику викладання, розповіла про важливість доступу здобувача вищої освіти до всієї необхідної інформації через електронний ресурс. Адже, це важливий інструмент навчально-виховного процесу і вважається одним з головних елементів інформаційно-освітнього середовища. Після чого начальником відділу технічних засобів навчання Осадчим Анатолієм Анатолійовичем було представлено оновлений сайт університету з модернізованою системою доступу та розробку у вигляді особистого кабінету для студента.
В свою чергу, Олександр Володимирович відмітив, що наука є важливим аспектом діяльності університету. Закцентував свою увагу на тому, що всі навчальні програми та лабораторно-практичні заняття несуть в собі модернізованість, чіткість та ясність. А застосування цифрових технологій формують продуктивність та підвищують професійний рівень знань майбутніх фахівців відповідно до потреб ринку.
Колеги обговорили подальші напрямки співробітництва між університетами та побажали одне одному успіхів на подальшим етапах роботи!
Автор: Піскун Єлизавета (16.11.2021)