Засідання ради роботодавців спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм: нові напрями колаборації
Удосконалення освітніх програм є ключовим фактором забезпечення щодо підготовки висококваліфікованих фахівців та однією з основних тем для обговорення зі стейкхолдерами-роботодавцями. 10.11.2021 року засідання ради роботодавців спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм відбулося у розширеному складі із залученням гарантів програм та академічної спільноти.
На розгляд Ради були винесені такі питання:
1) про аналіз і рецензію освітніх програм, навчальних планів, вагомість практичної підготовки за спеціальностями 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм;
2) про залучення стейкхолдерів до освітнього процесу: читання лекцій, проведення тренінгів, практичних занять, керівництво виробничою практикою та ін.;
3) про перегляд і пропозиції вибіркових компонентів на 2022-2023 навчальний рік з урахуванням побажань стейкхолдерів;
4) про фахові дисципліни, які рекомендують стейкхолдери за спеціальностями 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм;
5) про підвищення професійних вимог до фахівців спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа; сприяння формуванню ділових і професійних якостей випускників з урахуванням вимог стейкхолдерів;
6) про ознайомлення стейкхолдерів з упровадженням пілотного проєкту у ХДАЕУ з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти за спеціальністю 241 Готельно-ресторанна справа.
Роботу засідання з привітальним словом і побажанням плідної роботи відкрила Голова Ради роботодавців економічного факультету – Вікторія Кручиненко, директор ТОВ «Фінансова компанія ЕЛІТ- ФАКТОР», яка наголосила на важливості проведення аналізу освітніх програм та навчальних планів. Заступник Голови Ради роботодавців – Володимир Чечоткін, керівник напрямку з просування послуг бюджетним організаціям ХФ КБ АТ «Приватбанк», зауважив на необхідності збільшення кількості годин практичної підготовки здобувачів вищої освіти.
Гарант ОП – Вікторія Грановська, перший проректор, проректор з науково–педагогічної роботи, д.е.н., професор, ознайомила присутніх з необхідністю й особливостями запровадження пілотного проєкту у ХДАЕУ з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти зі спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа. У продовження цього питання Олена Круковська представила «дорожню карту» впровадження дуальної форми здобуття освіти в університеті, основні етапи організації освітнього процесу за дуальною формою, її переваги та складнощі впровадження, а також аргументи на користь того, що це вкрай важливо для нашого вишу.
Вікторія Крикунова – декан економічного факультету, к.е.н., доцент, звернула увагу на формат і зміст колаборації зі стейкхолдерами, залучення їх до освітнього процесу.
Юлія Колісниченко – директор ресторану української сучасної кухні «Пан Атаман» та Іван Цуріков – бренд-шеф ресторану «Пан Атаман», член Асоціації кухарів Півдня України, окремо висвітлили питання щодо підвищення професійних вимог до фахівців спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа, набуття компетентностей і ділових якостей випускників з урахуванням сучасних вимог стейкхолдерів, розроблення плану стажування для практичної підготовки здобувачів вищої освіти, а також запровадження системи стимулювання під час проходження практичної підготовки.
Катерина Шилкіна, директор ТА «ArtTravel», надала пропозиції щодо вибіркових освітніх компонентів до каталогу вибіркових дисциплін на 2022-2023 навчальний рік, окреслила перспективи взаємодії у сфері підготовки фахівців.
Ольга Миронець, заслужений працівник культури України, зазначила про необхідність залучення студентів до проєкту «Пізнай Україну через фестивальний рух» та інших івентів, які відбуваються на теренах нашої країни, для вдосконалення їх професійних компетентностей.
Висловлюємо щиро подяку учасникам за роботу, проявлену ініціативу, активну участь у засіданні, конструктивні рекомендації.
Автор: доцент Бойко В.О. (11.11.2021)