ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Запровадження пілотного проєкту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття вищої освіти зі спеціальності 241 "Готельно-ресторанна справа"

03 листопада 2021 року відбулося засідання кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу й іноземних мов, щодо «Запровадження пілотного проєкту у закладах фахової передвищої та вищої освіти з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти» зі спеціальності 241 "Готельно-ресторанна справа".

Напередодні 26 жовтня 2021 року представники кафедри прийняли активну участь у вебінарі для учасників пілотного проєкту, на якому було розглянуто механізм упровадження підготовки фахівців у закладах вищої та фахової передвищої освіти України за дуальною формою здобуття освіти.

 

Відкривали захід Тетяна Іщенко, директор Науково-методичного центру ВФПО, Віталій Лутак, представник Міністерства освіти і науки України та Олена Давліканова, координаторка проєктів Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Модератор –Алла Чайковська

 

Свій досвід роботи презентували представники Поліського національного університету, які є учасниками пілотного проєкту з 2019 року (Віта Бугайчук, керівник навчально-наукового центру дуальної освіти та Анатолій Антонюк).

 

Відкрила захід завідувачка кафедри Олена Морозова, яка закцентувала увагу на перевагах здобуття освіти за дуальною формою як для стейкхолдерів, так і університету. Вона наголосила, що, насамперед, це корисно для молодого кваліфікованого фахівця, який по завершенню навчання може, за бажанням, працевлаштовуватися на підприємство.

 

Завідувачка ознайомила присутніх з наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2021р. № 991, щодо запровадження пілотного проєкту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти за спеціальністю 241 "Готельно-ресторанна справа" та підприємствами, які значяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Було зазначено, що відповідно до ч. 10 ст. 9 Закону України “Про освіту” дуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах вищої освіти (в інших суб’єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору.

Відповідно до ч. 6 ст. 49 Закону України “Про вищу освіту” дуальна форма здобуття вищої освіти – це спосіб здобуття освіти здобувачами денної форми, що передбачає навчання на робочому місці на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації обсягом від 25 відсотків до 60 відсотків загального обсягу освітньої програми на основі договору. Навчання на робочому місці передбачає виконання посадових обов’язків відповідно до трудового договору.

Модератор Олена Круковська представила «дорожню карту» впровадження дуальної форми здобуття освіти в АГРАРНО-ЕКОНОМІЧНОМУ університеті, основні етапи організації освітнього процесу за дуальною формою, її переваги та складнощі впровадження, а також аргументи на користь того, що це вкрай важливо для нашого вишу.

 

 

Також обговорювалися наступні питання:

  • особливості організації професійної підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців сфери обслуговування за дуальною формою здобуття освіти;
  • готовність науково педагогічних працівників закладів вищої освіти та наставників підприємств до запровадження дуальної форми навчання;
  • розвиток соціального партнерства в закладах вищої освіти в умовах дуальної форми здобуття освіти;
  • створення освітньо-виробничого середовища закладу вищої освіти в умовах дуальної форми здобуття освіти;
  • розроблення засобів навчання для професійної підготовки фахівців в умовах дуальної форми здобуття освіти.

Під час жвавої дискусії учасники засідання підкреслили актуальність і своєчасність підготовки фахівців за дуальною формою навчання, а також необхідність залучення до обговорення стейкхолдерів. 

Автори: завідувач кафедри Олена Морозова, доцент кафедри Олена Круковська (04.11.2021)