Співпраця вчених Аграрно-Економічного університету з Національною академією аграрних наук
Вчені-гідротехніки кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії факультету архітектури та будівництва в науково-технічній роботі плідно співпрацюють з Національним науковим центром (ННЦ) «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського» НААН України.
З 19 по 24 жовтня під керівництвом завідувача лабораторії інструментальних методів дослідження ґрунтів Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН України (м. Харків), доктором с.-г. наук – Максимом СОЛОХОЮ, спільно із викладачами кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії й здобувачами вищої освіти спеціальності 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, було виконано польові дослідження на Інгулецькій зрошувальній системі із застосуванням БПЛА для оцінки агромеліоративного стану поливних і богарних земель, визначення площі зрошуваних земель сільськогосподарського призначення Херсонської області та їх координатну прив'язку за допомогою супутникових знімків та їх обробці у програмі SAS Planet, а також технічного стану насосних станцій, каналів, ставків, дощувальної техніки тощо.
На фото: Андрій ЛЕЙКО, здобувач вищої освіти
другого (магістерського) рівня
Використання космічної геопросторової інформації дозволяє ефективно відстежувати кількість дощувальних машин, площу поливу, технічний стан міжгосподарських та внутрішньогосподарських каналів, стан посівів; простежувати будь-які зміни в динаміці, зокрема ретроспективу; вивчати трансформацію берегової лінії річок тощо.
На фото: Чаплинський район Херсонської області
На фото: Зрошувальна система типу Фрегат
Співпраця з вченими Національної академії аграрних наук сприяє впровадженню в навчально-науковий процес факультету архітектури та будівництва інноваційних ГІС-технологій та дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).
Дякуємо за плідну співпрацю та сподіваємось на подальший розвиток ділових відносин
Автори: Руслана БАБУШКІНА, Тетяна МАЦІЄВИЧ, Володимир МОРОЗОВ (28.10.2021)