Практичні навички з плодівництва
Сад нішевих плодових культур потребує постійного вдосконалення та досліджень. Здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня спеціальності «Агрономія» на практичних заняттях мають змогу вдосконалювати свої теоретичні знання з дисципліни «Плодівництво» та закріпити їх практичними навиками.
На кафедрі рослинництва та агроінженерії здобувачі розпочали працювати над темою: «Біологічні основи розмноження плодових культур». Здобувачі розглянули природні й штучні способи розмноження плодових культур та на практиці мали змогу опрацювати способи штучного вегетативного розмноження, що ґрунтується на природній здатності рослин до цього способу розмноження, але пов’язане з хірургічним відокремленням дочірньої рослини від материнської здерев’янілими живцями.
Слід відзначити, що вегетативне розмноження, незважаючи на простоту виконання, є однією з найскладніших проблем сучасного садівництва, оскільки пов’язане одночасно з багатьма факторами, найважливішим з яких вважають фізіологічний стан вихідного матеріалу.
У досліді здобувачі використовували матеріал із розплідника нішевих плодових культур ХДАЕУ. Роботу розпочали із розмноження інжиру та винограду попередньо дослідивши посадковий матеріал в навчальній лабораторії кафедри рослинництва та агроінженерії.
Наступний етап роботи на кафедрі – щеплення сортів зерняткових і кісточкових порід, грецького горіха та ін.
Автор: кандидат с.-г. наук Козлова О.П. (08.02.2021)