Тиждень національно-партіотичного виховання «ПАМ’ЯТАЄМО, ПЕРЕМАГАЄМО!»
Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть
І доки є пам’ять в людей, і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі – живуть.
З метою сприяння національно-патріотичному вихованню студентської молоді в Херсонському державному аграрно-економічному університеті проходить тиждень патріотичного виховання під гаслом: «ПАМ’ЯТАЄМО, ПЕРЕМАГАЄМО!».
У ці травневі дні ми вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, відзначаємо День пам’яті та примирення, а також 75-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.
День пам’яті та примирення, День перемоги студенти та викладачі університету проведуть за особливих обставин, через епідемію всі заходи будуть проводитися в режимі онлайн. Куратори академічних груп зі своїми студентами переглядають та обговорюють художні, документальні фільми: «Рубіж», «Кіборги», «Червоний», «Подвиг немає забуття»; «В бій ідуть лише старики», «Позивний Бандерос», «Летять Журавлі», «Чорна піхота», «Друга світова війна. Ціна перемоги».
Перегляд художнього фільму «Червоний»
Перегляд документального фільму «Друга світова війна. Ціна перемоги»
Студенти віртуально відвідують фотовиставку «Українська друга світова». Виставка представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом.
Віртуальна фотовиставка «Українська друга світова»
В науковій бібліотеці університету відкрилися книжкові виставки «Сторінки, що опалені війною», «Роки війни – століття пам’яті».
Книжкова виставка «Сторінки, що опалені війною»
Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь. Книги, альбоми, газети. журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть студентам більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.
Здобувачі вищої освіти мають можливість ознайомитися та прослухати збірку пісень: «У пісні і біль, і слава перемоги».
Сьогодні ми душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, найсвятішою - Перемога над ворогом, який бажає смерті ближнього, зазіхає на чуже, зневажає твою Батьківщину, віру, культуру, твоє право на життя і свободу.
Розуміння цього нас єднає і робить сильнішими. Скільки б не минуло часу, а День Перемоги завжди буде світлим днем зі сльозами на очах. Ця дата житиме в наших серцях. А у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину та наш університет.
Бажаємо Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!
Автор: помічник ректора з виховної роботи Любенко О.І. (08.05.2020)