ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Дистанційне керівництво підготовкою кваліфікаційної роботи

Карантині обмеження не стали завадою у спілкуванні студентів, які пишуть випускні кваліфікаційні роботи здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, з їх керівником. Не дивлячись на те, що тематика робіт різна, є низка питань або порад, що стосуються всіх. Щоб розглянути їх, варто організувати спілкування в режимі конференції за допомогою комп'ютера чи мобільного телефона через Skype. У режимі конференції кожен може задати свої запитання і, якщо вони актуальні для всіх учасників, викладач надає пояснення всім. Якщо ж питання стосується певних нюансів конкретної роботи когось окремо зі студентів, консультація надається індивідуально через той же Skype.

 

Під час відео-конференція на платформі Skype

Так окремі розділи, чернетки кваліфікаційних робіт надсилаються керівнику на його електрону пошту, можна зателефонувати і переговорити через телефон, можна і через СМС але відео-контакти в умовах карантину психологічно сприймаються всіма сторонами діалогу більш позитивно.

Відеоконференції дають можливість “живого спілкування”, під час якого можна дізнатися, на якому етапі написання роботи знаходиться твій одногрупник, та підтримати його. Зрозуміло, що після колективного спілкування керівник надає персональні консультації.

Зокрема, консультацію через Skype отримує студентка 4 курсу 3 групи (Садово-паркове господарство) Сабадаш Діана. Тема її кваліфікаційної роботи: “Особливості вирощування садивного матеріалу павловнії повстистої (Paulownia tomentosa Steud) та застосування в озеленені”. Свою роботу Діана виконувала на базі фермерського господарства брата, який займається вирощування павловнії.

 

Разом з тим зауважимо, що під час спілкування в режимі онлайн є свої незручності. Наприклад, коли студент виходить на зв'язок з керівником в інший, ніж домовлено, час щоб терміново отримати консультацію, а керівник у цей час може консультувати іншого. Тому на початку відкритого спілкування важливо встановити певні правила, яких будуть дотримуватися всі. Однак, якщо є так би мовити вільна хвилинка, чому б і не поспілкуватись “без краваток”. На фото - Стецюк Олександр, який виріс в лісі, на кордоні, дитинство провів у батьковому обході. Тему кваліфікаційної роботи обрав відповідну: “Вплив кореневих шкідників на стан лісових культур Олешківського лісництва ДП “Олешківське ЛМГ”. З ним цікаво спілкуватися, адже у нього сформувався власний погляд на проблеми, що пов’язані з розвитком лісового господарства.

Загалом варто відзначити, що задоволення від онлайн-спілкування отримують усі, оскільки студенти можуть надалі скорегувати зміст кваліфікаційної роботи, а керівник — володіти об’єктивною інформацією щодо просування підготовки студента до захисту дослідження.

Для тих, хто бажає отримати знання та оволодіти професією в Херсонському аграрному університеті, карантинні заходи не стануть на перешкоді. 

Автор: Назаренко С.В. к.с-г.н. доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства (10.04.2020)