ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

ВИКОРИСТАННЯ КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ВИПУСКНИКА ОПП ”ЕКОЛОГІЯ“

Загальнодержавний карантин вимушено прискорив переорієнтацію системи освіти на інтенсивне використання комунікаційних технологій. Дистанційне навчання – це ефективна система освіти, що здатна готувати компетентних фахівців, які будуть спроможні забезпечити економічне зростання країни, її культурний розвиток та екологічну безпеку держави. Дистанційна форма освіти за допомогою комунікаційних технологій формує свідомих, суспільно активних фахівців, конкурентоспроможних на європейському і світових ринках праці.

Студенти випускного курсу факультету рибного господарства та природокористування ОПП ”Екологія“ при вивченні дисциплін ”Нормування антропогенного навантаження на ПС“ та ”Організація управління в екологічній діяльності“ активно долучилися до визначених засобів комунікації (електронна пошта, вайбер) відповідно до розкладу навчальних занять і вже відчули певні переваги.

На відміну від традиційного дистанційне навчання уможливлює вільний миттєвий доступ до матеріалів навчання, надає можливість користуватися додатковими ресурсами, менш суворе за розкладом, ґрунтується на інформації, а не на структурованому викладанні.

Звичайно, ми (викладачі) хотіли, щоб у нас з першого разу вдалося все ідеально. А це не завжди легко, особливо без вичерпних інструкцій, формалізованих алгоритмів тощо. Тому ми просто продовжили виконувати свою викладацьку функцію. І вже через декілька днів навіть ті студенти, хто зовсім мляво долучався до дистанційного навчання, виконують завдання своєчасно і якісно.

Тож, переваги у гнучкості трати часу, економія на транспортних витратах, зацікавленість сучасної молоді користуванням сучасними інформаційними засобами не тільки в повсякденному, а й в професійному житті, простота й доступність, набуття досвіду й додаткової інформації студентом за допомогою ресурсів мережі Інтернет мають свої позитивні результати, проте не замінюють живе спілкування!

Автор: Шахман І.О. к. геогр. н. доцент кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка