ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

…І знову ПРОМІС крокує Україною

Минув фактично тиждень, коли ми широко розповідали про те, як спеціалісти кафедри «Публічного управління та адміністрування» ХДАУ брали активну участь у багатовекторному за обширом проблематики «круглому столі». Йшлося тоді про підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у форматі концепції місцевого економічного розвитку.

Ініціатором такого актуального обговорення був актив проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», який реалізується Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. В Україні він добре відомий за абревіатурою ПРОМІС.

Це було у Києві. І ось тепер - нова адреса: місто Дніпро. І вже посилена, кількаденна навчальна програма з курсу підвищення кваліфікації з місцевого економічного розвитку. І знову в ній чути голос науковця нашого університету, доцента кафедри «Публічне управління та адміністрування» економічного факультету О. Г. Карташової.

Традиційно, після повернення з такого інформаційно наповненого різноформатними інноваційними методиками відрядження, пропонуємо Ользі Григорівні дати короткий коментар:

- Так, це відомо давно: і теорія, і практика за тематикою з основ місцевого економічного розвитку (скорочено – МЕР, і ми вже звикли й до цієї абревіатури) – багатовекторна, дотична і до багатьох проблем, і до переконливої результативності. Ця навчальна сесія розширила обсяги наших знань щодо концепції, принципів та можливостей нормативно-правового забезпечення місцевого економічного розвитку в Україні, критеріїв і принципів так званого «доброго та ефективного демократичного врядування». Мене зацікавило подетальне відстеження еволюції МЕР на основі світового досвіду, формати участі громадян у публічному житті на місцевому рівні, методологія стратегічного планування розвитку територій, організація моніторингу та оцінки реалізації стратегії тощо.

Водночас у форматі цієї навчальної програми завжди є можливість. Аби було почуте й твоє слово. Зокрема, коли ми розглядали тематику тактичних інструментів МЕР, а надто – значущість інвестицій як надважливого інструменту місцевого економічного розвитку, я запропонувала до обговорення свою доповідь «Інноваційні форми інвестицій». Це доволі актуально нині, адже йдеться про інновації, інтелектуальні інвестиції та інтелектуальну власність. А ще – про особливості венчурного капіталу та венчурного підприємництва, напрями державного регулювання інноваційної діяльності в Україні.

Цілком логічно, що для підтримки розвитку місцевого бізнесу та підприємництва вкрай важливо створити сприятливий для них бізнес-клімат. Ключову роль за наших реалій відіграють нові управлінські інструменти збереження та розвитку вже існуючих підприємств. Зокрема, забезпечення їх фінансової та нефінансової підтримки, де цілком успішно можуть долучитися небанківські фінансові установи, фонди підтримки підприємництва, інвестиційні та інноваційні фонди і компанії, кошти міжнародних фінансових установ, бізнес кластери, бізнес-освіта. Серед тем, які стосувалися розвитку трудових ресурсів громади, їх важливості та інноваційних механізмів, були представлені гендерні засади місцевого економічного розвитку.

Відтак навчання в форматі ПРОМІС розширюють межі наших інтелектуальних надбань та відкривають можливості оприлюднити свої науково-просвітницькі висновки. Але найважливіше розпочинається вже сьогодні, після повернення з цього відповідального відрядження. Відповідального тому, що усе, чому навчився сам, мусиш передати і своїм колегам по кафедрі, і студентам, і тим спеціалістам місцевих територіальних громад, які щоденно дбають про впровадження основ місцевого економічного розвитку в практику.

.

Автор: Любов Русалкіна, асистент кафедри «Публічне управління та адміністрування» ХДАУ, член Національної Спілки журналістів України (06.02.2020)