Як за «Круглим столом» нас ПРОМІС об’єднав, Або бліц-монолог в обідню перерву кандидата економічних наук, доцента Ольги Григорівни Карташової
Це вже були далеко не перші наші професійні зустрічі, поетапно проведені за різноформатними інноваційними методиками в різних обласних центрах України. Зокрема, проєкт міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який реалізується Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, впроваджуються в Україні з квітня 2015-го і має завершитися до грудня наступного року. І серед активних учасників в цьому інноваційному проекті – й викладачі нашої кафедри.
- Цього разу ПРОМІС буквально «занурив» нас у багатовекторну проблематику «круглого столу» «Реалізація Професійної програми з підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань місцевого економічного розвитку». До нашої команди місцевих тренерів були долучені представники низки столичних та обласних вишів. Зокрема, НАДУ, ДРІДУ, регіональних центрів підвищення кваліфікації з Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської, Полтавської областей, Нацдержслужби тощо,- поділилася після відрядження знаннями і враженнями зі своїми колегами з кафедри Ольга Григорівна Карташова. – Ми не тільки збагатилися новими знаннями, висновками з системно апробованих досліджень, а ще й обговорили проблеми та виклики під час впровадження цих інновацій за нинішнього територіального реформування.
Зокрема, мали змогу почути точки зору не тільки керівництва Проєкту ПРОМІС, провідних учених вітчизняних вищих навчальних закладів, Національної академії державного управління при Президентові України, а ще й експертів Ради Європи та ін. Ми, вже досвідчені тренери, почасти просто дослухалися до кожного слова як старанні студенти, адже так багато було корисної, новітньої за змістом та інноваційної за стилем подання і так актуальної нині інформації. А коли вже працювали в групах, кожен із нас мав чіткий покроковий план щодо поширення цього навчального курсу в регіонах. У всякому разі, я вже упорядкувала конспект, аби передати ці знання і нашим студентам, і колегам, і слухачам курсів Херсонського обласного центру підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Часи нині – реформаторські, тож такі знання – дорожчі за ціну золота…
І хоча ми не встигли побувати в жодному столичному театрі, музеї, на екскурсіях, отримали незабутні емоції від такого обміну знаннями та конструктивного спілкування…
Автор: Любов Русалкіна, асистент кафедри «Публічне управління та адміністрування» ХДАУ, член Національної Спілки журналістів України (31.01.2020)