День практичної підготовки для студентів в ПАТ «Дім марочних коньяків "Таврія "»
Завдяки плідній співпраці Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) та ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», 21 березня студенти, під керівництвом директора Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки ДВНЗ «ХДАУ» професора Аверчева О.В. відвідали ПАТ «Дім марочних коньяків "Таврія"». Студенти з викладачами пізнали тонкощі класичної технології коньячного виробництва, дізнались про витоки виноробства таврійського краю, сповна відчули колорит підвалів: своїми очима побачите галерею 6,5 тисяч дубових бочок і бутів, в яких десятиліттями витримуються кращі коньячні спирти, осягнули усі етапи перетворення винограду в елітний напій.
Дім марочних коньяків «Таврія» - одне з найпотужніших виноградарсько-виноробних підприємств України з більш ніж віковою історією.
Географічно Дім марочних коньяків «Таврія» - розташовано у місті Нова Каховка, на 46 паралелі, тобто на одній паралелі зі знаменитим на весь світ містом Коньяк (Франція), батьківщиною однойменного шляхетного напою. Кліматична зона, де виростають таврійські виноградники, визнана провідними вітчизняними та закордонними фахівцями однією з найбільш екологічно чистих зон України.
Основною відмінністю виробництва коньяку в Домі марочних коньяків «Таврія» є ті, що тут виноград проходити повний цикл чарівного перетворення з ягоди в коньяк, від виноградної лози до розливу по пляшках. Мало хто Інший в Україні та далеко за її межами може пишатися цим! Дому марочних коньяків «Таврія» належить 20 найменувань ординарних та марочних коньяків Було сертифікована за стандартом ISO 9001 у 2005 року.
Власна сировинна база Дому марочних коньяків «Таврія» становить 1300 га виноградників. На цих площах вирощують понад 30 сортів винограду.
Територія підприємства розташована у зоні південних українських степів. Мільйони років тому ця місцевість була стародавнім руслом Дніпра.
Виноградники розташовані в екологічно чистій місцевості, усі насадження ретельно контролюються, що дає можливість отримання сировини високої якості. З метою інтенсифікації виноградарства використовуються передові, загально автоматизовані технології сільського господарства - краплинне зрошення, фітомоніторинг.
Підприємство використовує власні саджанці винограду, які відрізняються високою стійкістю до хвороб та високими технічними властивостями, що відповідає Європейським стандартам якості.
Крім того, специфіка місцевих ґрунті не дозволяє розвиватися філлоксері - головному шкіднику винограду, та забезпечує стабільні врожаї винограду щорічно. Для виробництва коньяку придатний лише світлий виноград, з якого згодом отримують коньячні виноматеріали.Процес вирощування винограду - це досить трудомістка справа.
Роботи проводять цілий рік - взимку обрізка винограду, навесні - операції з зеленим кущем: це і суха підв’язка, уламки, зелена підв’язка, чеканка, прищіпка, і нарешті, відповідно, прибирання.
На виноградниках діє система крапельного зрошення, при якому вода невеликими порціями подається безпосередньо до коріння лози, таким чином, поливається не земля, а рослина. Це дозволяє отримувати стабільно високі врожаї, незалежно від умов року. Від моменту посадки до вступу у плодоношення проходить 5 років.
Контроль якості продукції та процесів, а також заходи з управління якістю є найважливішими компонентами загальної стратегії управління в Дому марочних коньяків «Таврія», і тому їм приділяється достатня увага всім персоналом. Основними центрами управління якості є лабораторія управління якістю, контрольно-виробнича лабораторія, та контролери у цехах та на дільницях.
На усіх етапах технологічного циклу впроваджено суворий контроль якості застосовуваних продуктів і використовуваних процесів: контроль якості сировини (вміст цукру, кислотність, колір, смак винограду); контроль якості води; контроль якості застосовуваних допоміжних матеріалів (пляшка, корка, короб, хімічні препарати); контроль технологічних процесів і продуктів у процесі переробки; контроль якості готової продукції.
Для цих цілей застосовується новітнє обладнання та прогресивні методики контролю. Персонал, зайнятий контролем якості, має достатню кваліфікацію та постійно проходить навчання в підрозділах сертифікації та Української організації якості. Завдяки об’єднанню зусиль персоналу вдається отримувати продукти з унікальними якостями та властивостями, які позитивно відзначені споживачами продукції. Підприємство сертифіковане по системі менеджменту якості ISO 9001:2015 та системі менеджменту безпеки харчових продуктів ISO 22000:2005.
Студенти подякували організаторам проекту та ПАТ «Дім марочних коньяків" Таврія "» за надану можливість ознайомитися з підприємством, за цікаву екскурсію та висловили свої побажання щодо можливості проходження навчальної практики.
Автор: Барсук Юлія