Ознайомлення студентів /технологів/ біолого - технологічного факультету з «Mini Farm» сімейного типу проект USAID/Партнерство заради інновацій.
Кафедра технологій переробки та зберігання с.-г. продукції ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», організувала виїзне заняття для 18 найкращих студентів /технологів/ біолого - технологічного факультету, які 19 травня побували на екскурсії до кооперативу «Любава» Скадовського району, Херсонської області.
На сьогоднішній день в нашій країні, на жаль, склалося неоднозначне і нелогічне відношення до виробників сільськогосподарської продукції. З одного боку, продукція вітчизняного товаровиробника користується пріоритетним попитом у кінцевого споживача, котрий постійно вимагає здешевлення продуктів і подальшого підвищення їх якості. З іншої сторони, більшість населення, особливо міського, вважає селян робітниками нижчої ланки, зневажливо називаючи їх «колгоспниками», мабуть, вважаючи роботу офісного планктону з перекладання паперів і створення бюрократичних перепон найважливішим заняттям в світі. При цьому більшість забуває про стратегічну важливість виробництва продукції харчування і його значне місце в товарообороті нашої аграрної країни.
На щастя, не всі займають песимістичну позицію стосовно галузі тваринництва, розуміють перспективність виробництва такої продукції і сміливо започатковують нові сучасні сімейні молочні ферми. Це ситуація з розряду - коли і можеш, і не боїшся.
Новим напрямком у впровадженні і популяризації виробництва молочних продуктів є проект «Українські молочарські кооперативи». Мета проекту полягає в наданні засобів та можливостей сільським громадам району підвищити рівень життя через розвиток багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК).
Цей проект Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» впроваджує у співпраці з компанією ТОВ «Данон Дніпро» та сільськогосподарською консультаційною службою Херсонської області за фінансової підтримки «Danone ecosystem fund» (Франція), «Heifer International» (США) та «DFATD/SOCODEVI» (Канада), «Сільськогосподарська консультаційна служба» (Україна).
У рамках проекту виділяються кошти на реконструкцію ферм та закупівлю найсучаснішого обладнання. Данні «Mini Farm» сімейного типу розраховані на десять голів корів. Для них створюються комфортні умови задля отримання якісного молока. Так, на «Mini Farm» закуплено та встановлено систему вентиляції повітря, сучасне освітлення, підтримання температури повітря постійно +18°С, доїльні апарати, охолоджувачі молока, кормові столи для тварин замість годівниць.
Одним з провідних об’єднань сімейних ферм є кооператив «Любава», який займається виробництвом і заготівлею молока в селах Красне та Лиманське Скадовського району Як зазначила голова кооперативу Олена Заворихіна, організатори проекту підтримують відкриття таких ферм на території Херсонщини та надають кошти і допомагають в оформлені необхідних документів. Проект надає жителям села можливість отримати прибуток від своєї праці, підвищити якість молока та підтримати розвиток сільських територій.
Вже третій рік діють ці маленькі господарства, і ,доволі, успішно. Зустріли нас дуже привітно, із задоволенням ділилися досвідом, детально розповідаючи всі нюанси такої нелегкої справи.
Студенти-технологи були задоволені, проявляли зацікавленість, задавали питання та занотовували відповіді на них, то ж мета екскурсії – набуття практичних знань та закріплення теоретичних вмінь на виробництві була досягнута.
Всі учасники щиро вдячні за допомогу в організації цієї екскурсії представнику компанії ТОВ «Данон Дніпро» Юлії Биченко.
Викладачі кафедри технологій переробки та зберігання с.-г. продукції к.с.-г.н., доц. Чернишов І.В., к.т.н., доц. Завальнюк І.П. к.с.-г.н., ас. Левченко М.В.
ФОТОЗВІТ ІЗ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ В УМОВАХ «MINI FARM» СІМЕЙНОГО ТИПУ.