Херсонський державний аграрний університет приймає участь у новому міжнародному проекті
”Adaptive learning environment for competence in economic and societal impacts of local weather, air quality and climate (ECOIMPACT)”
3-5 лютого на базі UNIVERSITI OF HELSENKI Departament of Physical Sciences (Helsinki, Finland) відбулася перша зустріч міжнародного проекту ECOIMPACT. Проект фінансується Европейською комісією за результатами конкурсної комісії «Еразмус+». Це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.
Представники робочої групи Херсонського державного аграрного університету: ректор – професор Базалій В.В., професор Нежлукченко Т.І. і доцент Папакіна Н.С.
Зустріч пройшла на базі гранд-холдера: Метеорологічного інституту, місто Гельсінкі
У проекті, беруть участь рівноцінні партнери:
- від Євросоюзу Інститут метеорології (Гельсінкі, Фінляндія), Університет Центральної Європи (Скаліца, Словенія), Аграрний університет (Пловдив, Болгарія).
- від Росії: Інститут удосконалення Росгідромет (Москва), Руський державний гідрометеорологічний університет (Санкт-Петербург), Державний університет ім. Н.І. Лобачевського (Нижній Новгород);
- від України: Херсонський державний аграрний університет, Одеський державний екологічний університет, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.
Термін реалізації проекту становить: 15.10.2015 - 31.12.17.
Загальний бюджет проекту становить 968 тис. 406 євро.
Проект ECOIMPACT спрямований на модернізацію екологічної освіти і розробку адаптивного середовища навчання для компетенції в питаннях економічних і соціальних наслідків місцевої погоди, якості повітря і клімату.
Мета проекту:
Створення короткого навчального курсу для непрофесійних метеорологів, популяризація знань метеорології в сферах агротехнології, транспорту, біотехнології, енергетики та економіки.
Перед робочою групою Херсонського аграрного університету поставлені наступні функціональні завдання:
- поширення та використання результатів;
- сприяння збору та аналізу інформації,
- розробка навчальних матеріалів, що стосуються сільськогосподарського сектору галузі тваринництва;
- тестування інтегрованого середовища навчання;
- участь у розробці стратегії комерціалізації;
- експертна оцінка підручників українською мовою видання;
- відбудеться участь в заходах проекту.
Особливу увагу буде надано:
Проблема функціонування організму продуктивних тварин у взаємодії з погодно - кліматичними факторами навколишнього середовища набуває особливої актуальності через зміни клімату, який супроводжується глобальним потеплінням.
У контексті зміни клімату актуального значення набувають дослідження, спрямовані на вдосконалення технологій утримання овець, зокрема тривалості пасовищного періоду, сезону народження ягнят, підсисний період, тощо. Використання позитивних сторін від зміни клімату та впровадження нових, гармонізованих із навколишнім середовищем, елементів технології.
У відповідності до поставленого завдання робочою групою проекту буде проведено анкетування потенційних споживачів послуг метеорологів в аграрному секторі та розроблені курси метеорології для учнів курсів підвищення кваліфікації ІПОД, навчальний курс зоометеорологіі для студентів біолого-технологічного факультету ОКР «Магістр» та «Бакалавр».
Відповідно із цілями і завданнями проекту, затвердженого плану реалізації проекту на період 3 років, звітні зустрічі проекту і проведення навчання представників робочої групи університету будуть проводитися кожні 6 місяців. Створюється спеціальна робоча група проекту, до складу якої входять: Базалій В.В., Нежлукченко Т.І,. Папакіна Н.С., Нежлукченко Н.В., Кушнеренко В.Г., Корбіч Н.М..