Практична підготовка майбутніх фахівців землевпорядників
З метою підвищення рівня практичної підготовки студентів 4 курсу спеціальності «Геодезія, картографія та землеустрій», 22 вересня 2015 року разом з доцентами кафедри землеустрою, геодезії та кадастру д.е.н. Яремко Ю.І. та к.е.н. Дудяк Н.В. були організовані та проведені виїзні заняття на виробництві з дисциплін «Державний земельний кадастр» та «Землевпорядне проектування».
В ДП “Херсонському науково-дослідному та проектному інституті землеустрою” який очолює Пєсков І.В., студенти мали змогу поспілкуватися з провідними фахівцями інституту. Романча А.С. – замісник директора, ознайомив з основними напрямками роботи інституту та з існуючою потужною фаховою командою (землевпорядників, грунтознавців, геодезистів, програмістів та юристів) яка розробляє та реалізують поставленні сучасні завдання. Розповів про основні на сьогодення затребувані проекти землеустрою. Студенти мали змогу опрацювати та проаналізувати сучасні проекти з землеустрою та порівняти проекти минулих років за напрямками:
- розробка технічних документацій із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості);
- розробка проектів із землеустрою (щодо відведення земельної ділянки у власніть, в оренду, зміна цільового призначення);
- виготовлення кадастрових планів;
- виготовлення схем розташування земельних ділянок;
- виготовлення обмінних файлів для присвоєння кадастрових номерів на земельні ділянки, якщо державні акти старого зразка.
Того ж дня майбутні бакалаври мали можливість отримати відповіді на свої запитання та поспілкуватись з фахівці Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру - Херсонської регіональної філії державного підприємства "Центру державного земельного кадастру".
Заступник керівника Центру – Мельник В.В. роз’яснив роботу формування Державного земельного кадастру. Показав процедуру здійснення реєстрації:
- заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
- заяв про надання відомостей з Державного земельного кадастру.
Такі заняття сприяють формування у студентів сучасного бачення своєї майбутньої професійної діяльності, тісної співпраці з виробництвом і передання виробничого досвіду для формування висококваліфікованих майбутніх спеціалістів землевпорядників.