Нарешті дочекались наших курчат!!!
На базі ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» кафедри технології виробництва продукції тваринництва зі студентами 3 курсу біолого-технологічного факультету здійснено інкубацію курячих яєць.
Протягом 21 дня студенти спостерігали за процесом від моменту закладання яєць в інкубатор до виведення курчат. Навчились правильно оцінювати придатні яйця для інкубації такими методами, як зважування яєць, просвічування на овоскопі, оцінка за зовнішнім виглядом, розтин яєць. Протягом всього періоду інкубування з цікавістю контролювали режим інкубації, розвиток зародків. І ось, нарешті, дочекались – з’явились курчата!
Студентами оцінено якість, виведених в умовах кафедри, курчат методом зважування та за зовнішнім виглядом.
Кондиційних курчат відбирали за наступними ознаками: |
|
І категорія (кондиційний молодняк). Ознаки кондиційного молодняку, добре затягнута пуповина без слідів кровоточивості. ІІ категорія – ознаки І категорії, але з незначними відхиленнями; курчата останньої вибірки з інкубатора за масою не нижче 32 г. Непридатні до вирощування, ІІІ категорія – ознаки некондиційного молодняку. Жива маса менше 32 г. ІV категорія – каліки. Курчата мають дефекти. |
Як підсумок, проаналізували результати інкубації курячих яєць, а саме заплідненість яєць, виводимість яєць та вивід курчат. Було цікаво пізнавати, як з’являється нове життя. І важливо, щостудентизакріпили теоретичні знання практичними навичками.
Інформацію підготували студенти 3 курсу біолого-технологічного факультету
Кулик Костянтин, Запоточна Людмила.