ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Заняття наукового гуртка «Квітникарство»

31 березня 2025 року відбулося чергове засідання наукового гуртка «Квітникарство» здобувачів вищої освіти кафедри лісового та садово-паркового господарства факультету рибного господарства та природокористування. На засіданні гуртка була розглянута дуже цікава тема «Особливості агротехніки вирощування декоративних злаків в умовах міста Херсон».

На початку засідання керівник гуртка асистент кафедри лісового та садово-паркового господарства факультету рибного господарства та природокористування Юліана Котовська зазначила, що одним з головних напрямків у ландшафтному дизайні міста Херсон в останні роки є підбір рослин, які вимагають мінімум зусиль та витрат по догляду на ділянці. Декоративні злаки – це рослини, які мають широку екологічну амплітуду, здатні рости на відкритих ділянках та в тіні, невибагливі до ґрунтів, витримують як велику кількість вологи, так і тривалу посуху, мають високу стійкість до шкідників і хвороб. Завдяки цим особливостям їх часто використовують при оформленні кам’янистих садів, озелененні водойм і декоруванні квітників, вони відмінно поєднуються з більшістю садових культур. Характерна особливість злакових – здатність добре гармоніювати з представниками інших видів рослин.

 

Вигляд Miscanthus sinensis Andersson і Pennisetum glaucum (L.) R. Br.  в різні пори року

Переважна більшість декоративних злаків якраз в більшості своїй невибагливі до умов навколишнього середовища, що обумовило їх популярність як в приватному озелененні, так і в об’єктах різного цільового призначення озеленення міста.

Член гуртка «Квітникарство» Сергій Деремешко протягом минулого провів роботу по виявленню особливостей агротехніки вирощування декоративних злаків на території ХДАЕУ. В своїй доповіді він зазначив, що на території ХДАЕУ ростуть наступні злакові культури: Arrhenatherum elatius ssp. bulbosum (Wild.) Schubl. et. Martens. ‘Variegatum’, Bouteloua gracilis (Willd. ex Kunth) Lag. ex Griffiths, Cortaderia selloana (Schult.  et Schult.f.) Asch. et Grabn., Festuca glauca Vill. ‘Elijah Blue,’ Festuca pratensis Huds. (L.) Spreng., Imperata cylindrica (L.) Raeusch. ‘Red Baron’,Leymus arenarius (L.) Hochst., Sesleria  caerulea (L.), Miscanthus sacchariflonis  (Maxim.) Hackel, Miscanthus sinensis (Maxim.)  Hackel ‘Zebrinus’, Miscanthus sinensis Andersson, Pennisetum  alopecuroides, Panicum virgatum L., Pennisetum glaucum (L.) R. Br. ‘Purple Baron’, Phalaris arundinacea L. ‘Picta’, Phalaroides arundinacea (L.) Rausch.,Phyllostachys nigra (Lodd. ex Munro), Milium effusum L.

Сергій Деремешко детально розповів про особливості поливного режиму, підживлень та догляду за цими культурами.

 

Зокрема, він зазначив, що обрізка декоративних злаків здійснюється в першій декаді березня при встановленні стабільної плюсової температури та до відростання молодих пагонів. Обрізку злаків у дендропарку ХДАЕУ здійснювали акумуляторними ножицями-кущорізом та секатором.

 

Зокрема, він зазначив, що обрізка декоративних злаків здійснюється в першій декаді березня при встановленні стабільної плюсової температури та до відростання молодих пагонів. Обрізку злаків у дендропарку ХДАЕУ здійснювали акумуляторними ножицями-кущорізом та секатором.