ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

16 днів проти насильства

14 листопада 2024 року студенти та викладачі Економічного факультету відвідали онлайн-зустріч, присвячену всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», організовану кафедрою публічного управління, права та гуманітарних наук. Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Спікером заходу виступив Грибко В'ячеслав Володимирович, начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Херсонській області.

В’ячеслав Грибко обрав актуальну тему для проведення зустрічі – домашнє насильство. У ході зустрічі він визначив коло осіб, які можуть виступати суб’єктами правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, та охарактеризував види домашнього насильства (економічне, психологічне, фізичне, сексуальне). Доповідач акцентував увагу на наслідках домашнього насильства для потерпілої особи. Було обговорено, які заходи мають вжити підрозділи поліції, які прибувають на місце події, де відбулося домашнє насильство, а також охарактеризовано правові засади протидії домашньому насильству. Також спікер порушив питання взаємодії поліції та громадських організацій, спрямованої на подолання домашнього насильства в Херсонській області.

Доповідач уміло взаємодіяв з аудиторією, ставлячи запитання, з’ясовуючи позиції учасників зустрічі щодо обговорюваної проблеми. Завдяки цьому студенти та викладачі факультету жваво брали участь у дискусії, цікавлячись тим, як діяти, якщо працівники поліції не документують домашнє насильство при виїзді на місце події, чому чинне законодавство не сприяє припиненню насильства в сім’ї та які кроки В’ячеслав Грибко як практик запропонував би для покращення ситуації, пов’язаної з протидією домашньому насильству. Зустріч, до якої доєдналося більш ніж 150 осіб, закінчилася дискусією про наслідки домашнього насильства для суспільства, зокрема в умовах воєнних дій.

Захід став важливим майданчиком для обговорення актуальної та болючої теми домашнього насильства. Завдяки професіоналізму та досвіду спікера аудиторія отримала не лише теоретичні знання, але й практичні рекомендації щодо протидії цьому явищу. Високий рівень зацікавленості та активність учасників свідчать про важливість таких ініціатив для підвищення обізнаності суспільства в питаннях захисту прав людини, зокрема в умовах сучасних викликів, що постають перед Україною. Зустріч стала ще одним кроком у формуванні активної громадянської позиції студентів та викладачів економічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету.