Жовтневе спільне засідання студентських наукових гуртків «Креативна економіка» та «Фінансист»: віртуальна екскурсія до музею грошей Національного банку України.
Керівники наукових гуртків «Креативна економіка» та «Фінансист» доктор філософії з Економіки Орлик М.В. так.е.н., доцент Кононенко Л.В. провели спільне засідання, під час, якого здобувачі отримали унікальну можливість відвідати Музей грошей Національного банку України, ознайомилися із історією виникнення та розвитку грошей на території України. Члени гуртків побачили домонетні гроші, золоті злитки, перші монети, перші паперові гроші, купони, а також розширити свої знання щодо нетрадиційних функцій грошей – а саме, які монети використовували в якості жіночих прикрас, і що вони свідчили про статус їхньої власниці. Так, намисто з монет слугувало показником заможності чоловіків українських жінок: якщо чоловік був власником десяти тисяч диргемів, він дарував своїй жінці намисто з одним рядом монет. Якщо ж мав 20 тисяч диргемів, то його дружина носила намисто з двома рядами монет. З подальшим зростанням заможності чоловіка кількість рядів монет у намисті його дружини зростала.
Віртуальна екскурсія дозволила здобувачам вищої освіти глибше зрозуміти, які функції виконували гроші в давні часи, зокрема нетрадиційні функції такі як демонстрація статусу та заможності людини. Засідання наукових гуртків «Креативна економіка» та «Фінансист» надало здобувачам змогу усвідомити, як історично матеріальний добробут відображався через символічні атрибути, зокрема прикраси з монет, що слугували показником статків родини.
Особлива подяка нашим захисникам та захисницям, які боронять нас та надають можливість продовжувати наукову та навчальну діяльність на користь нашої країни!
Разом до перемоги!