Екскурсія учасників гуртка «ECOLIFE» одеським зоопарком
Чергове заняття для учасників гуртка «ECOLIFE» для здобувачів спеціальності 101 екологія було присвячено екскурсії в Одеський зоопарк, який є одним із символів турботи про природу та збереження біорізноманіття. Його історія, що налічує понад сто років, є яскравим прикладом того, як зусилля однодумців можуть змінити світ на краще.
Зоопарк продовжує бути популярним місцем для відвідувачів з усього світу, даруючи їм можливість насолодитися красою тваринного світу та відчути гармонію з природою.збереження і відтворення тварин в штучних умовах, в першу чергу тих, які зникають - рідкісних, занесених до Червоної книги України та Міжнародні червоні списки.
Одеський зоопарк був заснований у 1922 році. Його засновник – Генріх Бейзерт, доклав багато зусиль, щоби в Одесі з'явився зоологічний парк. Тоді зоопарк розташовувався у Нижньому саду Воронцовського палацу, неподалік морського порту. До революції це було одне з найкрасивіших місць Одеси. Сьогодні в Одеському зоопарку утримуються рідкісні тварини, занесені до Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи (МСОП), Європейського Червоного списку та Червоної книги України - 24 види. Багато з них успішно розмножуються. Це: далекосхідні леопарди, коні Пржевальського, туркменські кулани, європейські муфлони, павіани-гамадрили, бурі ведмеді, степові журавлі, соколи балобани, пугачі і багато. ін.
Основні завдання Одеського зоопарку:
- формування та догляд колекцій тварин;
- збереження і відтворення тварин в штучних умовах, в першу чергу тих, які зникають - рідкісних, занесених до Червоної книги України та Міжнародні червоні списки;
- реінтродукції розлучених в неволі тварин у природне середовище;
- проведення науково-дослідних робіт;
- проведення навчально-виховної та культурно-освітньої діяльності в галузі екології, охорони природи, етології, зоології, мисливського господарства та тваринництва;
- здійснення різних форм культурного обслуговування;
- створення належних умов відпочинку населення, зберігаючи сприятливі умови утримання тварин.
АВТОР: доцент Алмашова Вікторія 28 жовтня 2024