ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Попередження ризиків пов’язаних із вибухонебезпечними предметами

28 лютого 2024 року на платформі Zoom відбулись гостьові лекції для здобувачів вищої освіти біолого-технологічного факультету спеціальностей 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та 181 «Харчові технології». Спікер лекції асистент з інформування про мінну небезпеку Данської ради у справах біженців (DRC) - Олена Ісакова.

Через війну мінами та вибухонебезпечними залишками війни забруднено більш ніж третину території України. Тому знання про ризики від них тепер стосуються усіх, чий регіон торкнулися бойові дії.

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.

Під час лекції, було наголошено, що заміновані території не лише загрожують людським життям, але також мають серйозний вплив на екологію регіонів. Міни можуть викликати забруднення ґрунтів та водних ресурсів, при розриві вибухівки можуть вивільнятись токсичні речовини, що призводить до довгострокових негативних наслідків для екосистем. Мінне забруднення стає перешкодою для економічного та соціального розвитку регіонів. Велика кількість землі, недоступна через мінну небезпеку, обмежує можливості для сільськогосподарського та промислового зростання.

Алгоритм дій, якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:

  1. У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не дозволяйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.
  2. Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
  3. Якось позначте місце знахідки.
  4. Негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102).
  5. Дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

Небезпека від вибухонебезпечних предметів ‒ це сумно і небезпечно, але будь-які ризики стануть меншими, якщо знати, що робити.

Дякуємо за можливість проведення даного заходу Олені Ісаковій, представнику з інформування про мінну небезпеку Данської ради у справах біженців (DRC). Лекції були цікаві і змістовні лекцію, допомагали студентам зрозуміти, що потрібно бути уважними та не ризикуйте життям.

Автор: Пелих Н.Л., Новікова Н.В. (28.02.2024 р.)