ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Презентації медіа-проєкту «Жінки в науці: галерея історичних портретів»

14 лютого 2024 року студенти та викладачі Херсонського державного аграрно-економічного університету прийняли участь в презентації медіа-проєкту «Жінки в науці: галерея історичних портретів», представленого відділом документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського

11 лютого відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Ця дата стала відомою завдяки цілій низці заходів, які проходять у всьому світі з метою підвищення обізнаності суспільства щодо вагомого внеску жінок у науку, а також для популяризації STEM-освіти (наука, технології, інженерія, математика) серед жінок та дівчат.

З метою відзначення цієї визначної дати та підтримки досягнень жінок у науковій галузі студенти та викладачі Херсонського державного аграрно-економічного університету активно долучилися до медіа-проєкту під назвою «Жінки в науці: галерея історичних портретів» представленого відділом документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ ім. Дмитра Чижевського.

Захід відбувався у співпраці з Музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського (м. Кропивницький), а сам проєкт представляли його автор – головний бібліотекар відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Марина Григор’єва та запрошена гостя – лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова, головний зберігач музею музичної культури ім. К. Шимановського Олена Классова. На зустрічі також були присутні викладачі Херсонського державного аграрно-економічного університету: Базака Р. В., Коваленко Н. О., Кононенко Л. В., Олійник І. В., Савченко В. М., Шаумян О. Г.

Ця вкрай захоплююча зустріч стала розповіддю про жінок, що впевнено штурмували чоловічі бастіони, та які не побоялися заявити про свою власну ідентичність всупереч стереотипам та упередженням, через які внесок жінок у біологію, хімію, фізику, астрономію зводився нанівець та робив їх невидимими для широкого загалу.

Студенти з великим захопленням ознайомлювалися з іменами видатних дослідниць, чиї здобутки осягали кордони епох ‒ від давнини до сучасності. Здавалося, що медіа проект був би неповним, якби не можна було відзначити безсмертну постать Марії Складовської-Кюрі, подвійної лауреатки Нобелівської премії, визнаної як видатний фізик і хімік. Її життєвий шлях та внесок у науку висвітлила Олена Классова, яка також розповіла про досягнення видатних землячок польського походження: Софії Віталіївни Тобілевич, що стала однією з перших українок, яка професійно вивчала фольклор та збирала унікальні етнографічні матеріали, а також Станіслави та Зофії Шимановських. Станіслава науково обґрунтувала техніку виконання ліричних творів свого брата, видатного композитора Кароля Шимановського, тоді як Зофія, відома письменниця, залишила нам унікальні мемуари про життя родини Шимановських в нашій країні.

Висловлюємо велику подяку нашим партнерам – співробітникам відділу документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ ім. Дмитра Чижевського – за активне сприяння популяризації науки й культури в студентському середовищі.

Ми віримо, що такі заходи сприяють формуванню толерантного та рівноправного суспільства, де кожен, незалежно від статі, має можливість розвиватися у науковій сфері.