В новий рік з новими знаннями !
Книги — кораблі думки, які мандрують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.
В останній день січня на кафедрі землеробства відбулась онлайн-зустріч студентів, які зібрались на засідання наукового гуртка «Землеробець». Зустріч була присвячена історії дослідної справи в агрономії. Відкрив засідання гуртка Шепель А.В., який відмітив, що в Україні значний вплив на розвиток дослідної справи мала Києво-Могилянська академія, заснована ще на початку 17 ст. Вона готувала висококваліфікованих фахівців, які займали провідні посади в навчальних закладах Європи.
Студент-магістр І курсу Гаєвський Сергій В’ячеславович зробив доповідь на тему: « Розвиток дослідної справи в Україні у ХІХ сторіччі».
Перші досліди на півдні України заклав М. Ліванов в Богоявленську тепер Корабельний район м. Миколаєва на базі практичної школи землеробства. Будучи агрономом губернії започаткував науковий підхід в землеробстві північного Причорномор’я. Відкрита в 1790 році це була одна з перших агрономічних шкіл в Україні (відкрита в 1790 році). Школа вчила учнів “премудростям землеробської науки ”. В 1794 році М. Ліванов видав книгу, де стверджував, що “немає землі, яка б при розумному обробітку залишалась зовсім безплідною ”.
При обговорені представленої інформації студенти відмітили цікавий факт, що на півдні України дослідна справа в агрономії (М. Ліванов та О. Ізмаїльський) має більше, ніж 200-річну історію. Дякуємо автору доповіді про цікаві факти нашої історії.
Доцент кафедри землеробства Шепель А.В.