ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Виїзне практичне заняття у форматі екскурсії історичними пам’ятками м. Кропивницького «Архітектурні перлини старого міста» від кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук

Для забезпечення ефективної практичної складової в підготовці фахівців за освітнім компонентом “Історія суспільства, державності та господарства України” була організована тематична екскурсія «Архітектурні перлини старого міста» у м. Кропивницькому.

 

Детальніше...

Другий день конкурсу англійської мови ENGLISH LANGUAGE QUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

Сьогодні, 23 квітня 2024 року, святкуємо Міжнародний день англійської мови – мови науки, бізнесу, дипломатії та культури. Вивчення англійської мови – це інвестиція в майбутнє, це ключ до нових знань, можливостей та горизонтів. Незалежно від того, чи ви говорите англійською як рідною мовою, чи вивчаєте її, як другу, цей день – це підстава пишатися своїми знаннями та продовжувати вдосконалюватися.

Детальніше...

Круглий стіл Національної академії педагогічних наук України до Всеукраїнського дня психолога

23 квітня 2024 року викладачі кафедри соціальних та поведінкових наук, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія долучилися до Всеукраїнський круглого столу з теми «Професійна підготовка психологів в Україні: стратегічні завдання».

Детальніше...

Засідання студентського наукового гуртка «Технолог» на тему: «Особливості виробництва чеського пива»

На кафедрі технологій виробництва та переробки с.-г. продукції ім.академіка В.Г.Пелиха відбулось чергове засідання гуртка «Технолог» на якому розглядалось питання особливостей виробництва чеського пива.

Детальніше...

Участь викладачів кафедри ботаніки та захисту рослин у засіданні Загальних зборів Відділення рослинництва НААН України

22 квітня 2024 року відбулося засідання Загальних зборів Відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України, в якому взяв участь член-кореспондент НААН, доктор економічних наук, професор кафедри ботаніки та захисту рослин В.В.Дудченко

Детальніше...

Участь у вебінарі на тему "Стійке фінансування і зелений банкінг в Україні: значення, особливості, відмінності"

22 квітня 2024р. викладачі кафедри підприємництва, обліку та фінансів долучилися до вебінару на тему "Стійке фінансування і зелений банкінг в Україні: значення, особливості, відмінності", який проводився під егідою Assoсiation of sustainable development experts (ASDE).

Детальніше...

Засідання ректорату ХДАЕУ

Сьогодні відбулося чергове засідання ректорату ХДАЕУ в режимі онлайн. Очолював засідання ректорату університету Юрій Кирилов. Традиційно обговорювались питання організації освітнього процесу, збереження та обліку матеріальних цінностей університету, проведені й заплановані ремонтно-відновлювальні роботи в головному навчальному корпусі університету, гуртожитках та інших приміщеннях університету.

Детальніше...

Участь академічної спільноти агрономічного факультету у заходах, які сприяють працевлаштуванню майбутніх випускників

18 квітня 2024 року відбувся унікальний захід для студентів разом з агророботодавцями «Agro Student Summit», у якому офлайн взяли участь Божонок Олексій, здобувач агрономічного факультету та куратор Стеценко Ірина, асистент кафедри ботаніки та захисту рослин, інші здобувачі та НПП долучилися до зустрічі в режимі онлайн.

Детальніше...

Організаційно-виховна робота на кафедрі публічного управління, права та гуманітарних наук – День Землі 2024

22 квітня весь світ відзначає День Землі. Це день нагадування про екологічні катастрофи, день, коли людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем. 

Детальніше...

Конкурс англійської мови ENGLISH LANGUAGE QUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

Сьогодні, 22 квітня 2024 року, в ХДАЕУ стартував ENGLISH LANGUAGE QUEST, який організували викладачі іноземних мов кафедри публічного управління, права та гуманітарних. Цей захід приурочений до Міжнародного дня англійської мови, який традиційно святкують 23 квітня в усьому світі.

 

Детальніше...

Нові статті науковців Херсонського державного аграрно-економічного університету, які опубліковані в базах даних Web of Science та Scopus

Вітаємо авторів!

Нові статті науковців Херсонського державного аграрно-економічного університету, які опубліковані в базах даних WEB OF SCIENCE та SCOPUS

Детальніше...

Дискусійна зустріч науковців та агровиробників щодо питань розвитку органічного виробництва.

Науково-педагогічні працівники кафедри землеробства ХДАЕУ 18 квітня 2024 року були запрошені на онлайн-дискусію «Зелені агро рішення. Біологічний захист культур. Ефективне використання біологічних інсектицидів в органічному землеробстві».

Детальніше...

 

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Модель сучасної відкритої освіти створюють на економічному факультеті ХДАУ: кафедра професійної освіти

Як віднайти модель сучасної відкритої освіти, що відповідає сучасним потребам фахівця, об’єктивним процесам розвитку суспільства й, відповідно, процесам інтеграції, демократизації й інформатизації освіти? - Про це нині точаться численні міждисциплінарні дискусії серед викладачів економічного факультету ХДАУ, слушно порушені кафедрою професійної освіти.

Серед сучасних освітніх технологій – дистанційне навчання, що підтримує і забезпечує реалізацію відкритого освітнього процесу.

До послуг співпраці викладача й студента нині – сучасні освітні засоби: IT-арена (навчальний сайт з IT), Moodle (об'єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище), lCloud («навчальна хмара»).

Практика педагогічної роботи в ХДАУ свідчить, що найоптимальнішою системою електронного навчання є віртуальне навчальне середовище Moodle. Це підтверджується і педагогічними розвідками викладачів професійної освіти Дубовик Л. П. і Дробітька А.І. у галузі теорії й методики професійного навчання у межах ініціативної наукової тематики кафедри «Професійна освіта як складова системи вищої освіти України» (0119U101641).

Так, веб-середовище Moodle ХДАУ (http://dspace.ksau.kherson.ua:8888/) доповнилося новими матеріалами з важливих соціально-гуманітарних дисциплін: «Філософія», «Біофілософія», «Філософські проблеми біології», «Історія суспільства, державності та господарства України», «Соціологія», «Політологія», «Етика ділових стосунків», «Культура усного професійного мовлення», «Проектування професійної діяльності та підготовки фахівців», «Психологія управління» й ін.

Основною підтримкою в організації інтернет-освіти та дистанційного навчання студентів-економістів ХДАУ під час карантину, беззаперечно, є електронні навчальні курси, які, на тверде переконання доцента Варнавської І.В., вимагають  доповнення презентаціями та додатковим відеоконтентом з метою поглиблення теоретичних знань майбутніх фахівців.

Доцент Варнавська І. В. активно долучає магістрів економічного факультету зі спеціальності 015 «Професійна освіта (Економіка)» до написання наукових робіт через інтерент-спілкування: початком такої наукової роботи на кафедрі стала стаття «Комунікативні навички як фактор успішності навчальної діяльності студентів» у співавторстві зі добувачем вищої освіти другого (магістерського) рівня Ротаєнко О.В.   У вищій економічній освіті на часі є проведення інноваційних лекцій. Викладачі кафедри професійної освіти для дистанційного навчання обирають «випереджувальні» лекції. Сутність таких занять полягає в тому, що на першому занятті студентам дається завдання самостійно підготувати наступну лекцію. Уже  починаючи з другої лекції,  створюються сприятливі умови не для простої подачі навчального матеріалу (розповіді), а для обговорення зі студентською аудиторією нової теми, поглиблення цього матеріалу за допомогою діалогів і дискусії, що визначаються самими студентами. Так, проф. Берегова Г.Д. проводить випереджувальні скайп-лекції з філософії для студентів усіх факультетів університету. А для магістрів – пропонує їх обговорення  та дискусії у сучасній віртуальній конференц-залі сервісу Zoom – міжнародної платформи для онлайн-занять.

Професор Черемісін О.В. завантажує на платформу Dspace власні наукові статті для використання в навчальному процесі здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня. Прагне, щоб вони звикали до наукової роботи і щоб це стало стимулом для їхніх власних наукових пошуків. Результатом цього підходу стало бажання студентки 1 курсу  Лисак Тетяни написати власну наукову роботу з теми «Великоолександрівський район у часи Другої світової війни: теорія повсякденності».

Дискусії про використання мобільних пристроїв у навчанні загалом і дистанційному зокрема точаться давно. Мобільне навчання, що є особливо важливим і необхідним в умовах карантину, проходить незалежно від місця й часу знаходження студента. За допомогою мобільних пристроїв студенти  отримують доступ до освітніх ресурсів, зв'язуються з іншими користувачами, створюють контент поза межами навчальної аудиторії.

Викладачі кафедри професійної освіти економічного факультету ХДАУ активно спілкуються зі студентами через мобільні додатки. Особливо активне дистанційне навчання відбувається у спеціально створених групах через месенджер Viber: подання завдань до практичних занять, рекомендації, консультування, живе спілкування. Тут же відбувається і зворотний зв'язок зі студентами.

Так під час карантину викладачі кафедри професійної освіти разом зі студентами шукають та обговорюють інші форми й засоби для здобуття якісних теоретичних знань і практичних навичок, не порушуючи графіку освітнього процесу майбутніх фахівців.

Автор: доц. Варнавська І..В. (30.03.2020)