ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

«Чорнобиль – болюча рана людства»

До Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської катастрофи – 26 квітня, співробітники наукової бібліотеки ХДАЕУ в читальній залі підготували тематичну книжкову поличку «Чорнобиль – болюча рана людства» з матеріалами про події трагедії на ЧАЕС та для користувачів ютуб канала презинтацію по даній тематиці.

Детальніше...

Третій день конкурсу англійської мови ENGLISH LANGUAGE QUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

Сьогодні, 24 квітня 2024 року, продовжив свою роботу ENGLISH LANGUAGE QUEST. Учасники конкурсу здійснили захопливу подорож до світу професій Херсонського державного аграрно-економічного університету.

 

Детальніше...

Глобальний контекст управління промисловим розвитком вітчизняних підприємств та організацій: гурток «Сучасний менеджер в умовах цифрової трансформації» продовжує роботу

19 квітня відбулось засідання наукового гуртка здобувачів вищої освіти економічного факультету на тему: «Глобальний контекст управління промисловим розвитком вітчизняних підприємств та організацій».

 

Детальніше...

Підготовка до професійного старту! Настановчі збори напередодні проходження виробничої (переддипломної) практики здобувачами освіти першого (бакалаврського) рівня 4 року навчання спеціальності 073 «Менеджмент»

На кафедрі менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій відбулися настановчі збори, присвячені початку виробничої (переддипломної) практики у здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня четвертого року навчання спеціальності 073 «Менеджмент».

Детальніше...

Проведення лабораторної роботи для бакалаврів спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка в ХДАЕУ

На базі фізичної лабораторії кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії ХДАЕУ 24 квітня 2024 р. доцентом кафедри Литвиненком В.М. була проведена лабораторна робота з дисципліни «Основи електроніки» на тему:«Дослідження кремнієвого варикапа».

Детальніше...

Профорієнтаційна зустріч у школі № 32 м. Кропивницький

У стінах школи № 32 м. Кропивницький 19 квітня проходив профорієнтаційний захід-зустріч випускників цього закладу з доцентом кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Херсонського державного аграрно-економічного університету Володимиром Кравченком.

 

Детальніше...

Виїзне практичне заняття у форматі екскурсії історичними пам’ятками м. Кропивницького «Архітектурні перлини старого міста» від кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук

Для забезпечення ефективної практичної складової в підготовці фахівців за освітнім компонентом “Історія суспільства, державності та господарства України” була організована тематична екскурсія «Архітектурні перлини старого міста» у м. Кропивницькому.

 

Детальніше...

Другий день конкурсу англійської мови ENGLISH LANGUAGE QUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

Сьогодні, 23 квітня 2024 року, святкуємо Міжнародний день англійської мови – мови науки, бізнесу, дипломатії та культури. Вивчення англійської мови – це інвестиція в майбутнє, це ключ до нових знань, можливостей та горизонтів. Незалежно від того, чи ви говорите англійською як рідною мовою, чи вивчаєте її, як другу, цей день – це підстава пишатися своїми знаннями та продовжувати вдосконалюватися.

Детальніше...

Круглий стіл Національної академії педагогічних наук України до Всеукраїнського дня психолога

23 квітня 2024 року викладачі кафедри соціальних та поведінкових наук, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія долучилися до Всеукраїнський круглого столу з теми «Професійна підготовка психологів в Україні: стратегічні завдання».

Детальніше...

Засідання студентського наукового гуртка «Технолог» на тему: «Особливості виробництва чеського пива»

На кафедрі технологій виробництва та переробки с.-г. продукції ім.академіка В.Г.Пелиха відбулось чергове засідання гуртка «Технолог» на якому розглядалось питання особливостей виробництва чеського пива.

Детальніше...

Участь викладачів кафедри ботаніки та захисту рослин у засіданні Загальних зборів Відділення рослинництва НААН України

22 квітня 2024 року відбулося засідання Загальних зборів Відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України, в якому взяв участь член-кореспондент НААН, доктор економічних наук, професор кафедри ботаніки та захисту рослин В.В.Дудченко

Детальніше...

Участь у вебінарі на тему "Стійке фінансування і зелений банкінг в Україні: значення, особливості, відмінності"

22 квітня 2024р. викладачі кафедри підприємництва, обліку та фінансів долучилися до вебінару на тему "Стійке фінансування і зелений банкінг в Україні: значення, особливості, відмінності", який проводився під егідою Assoсiation of sustainable development experts (ASDE).

Детальніше...

 

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Багатогранність прав людини у правовій площині історії та за нинішніх реалій

Масштабним правничим всеобучем став початок нинішнього навчального тижня для студентів та викладачів усіх факультетів ХДАУ. І на те був доказовий календарний привід: 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну Декларацію прав людини. Тоді вперше за всю історію людства були сформульовані основні права і свободи людини. Вони й нині в усьому світі вважаються стандартами, зразками для національних юридичних документів та еталонами в практичній правничій діяльності.

Студенти та викладачі аграрного університету теж віднайшли можливість (навіть у сесійний час) активно долучилися до обговорення цієї важливої тематики. Зокрема, студенти економічного факультету взяли участь у перегляді та обговоренні документальної кінострічки, презентованої під час проведення Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. І, як завжди, запросили до цих відкритих діалогів своїх юних колег – учнів економічного профілю ліцею журналістики, економіки та правознавства Херсонської міськради.

Презентували документальну стрічку Наталія Дорофеєва - представниця Херсонського громадського центру «Нова генерація» та Інна Зелена – одна з активістів ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк ?».

 

Сюжет кінодокументалістики – типовий для багатьох правдолюбів. Головний герой – Сергій Чагаров ще зі шкільних років став на захист від протиправних та загрозливих для екологічної безпеки забудов у рідному селі Гатне, що під Києвом.

Молода людина системно і наполегливо шукає підтримки серед людей. І зрідка її знаходить. І від представників владних структур, і навіть від односельців. Фактично він один у полі воїн. І це, на жаль, нинішні реалії для багатьох громадських активістів. Тож цілком логічно, що під час обговорення цієї надважливої тематики, автори презентації, викладачі, студенти та ліцеїсти теж вдавалися до історичних екскурсів у часи гуманістичної байдужості, застосовували різні формати імпровізованих дебатів та дискусій щодо порушень прав людини вже за нинішніх реалій. А ще – широко обговорювали практичні кроки, які має знати кожен, хто взявся за таку відповідальну справу – бути громадським активістом.

І найголовніше: викладачі студенти та ліцеїсти закцентували особливу увагу на необхідності поширення ідей правничого просвітництва. Зокрема, йшлося про утвердження в програми кожного вищого навчального закладу прикладних технологій захисту прав людини на гідне життя, свободу, гуманне поводження і на рівні держави, і на рівні межи людьми.

І надто це важливо для студентів аграрного університету, адже впроваджуючи ідеї децентралізації, інноваційні проекти соціально-економічного спрямування в ОТГ, щонайперше слід подбати про ґрунтовну юридичну освіту майбутньої сільської інтелігенції. А ще – практичної соціальної роботи та психології.

Право людини на гідне життя – таке багатогранне. І межі досконалості йому немає…

 

Автори: Ольга Карташова, доцент кафедри публічного управління та адміністрування економічного факультету, Любов Русалкіна, член Національної спілки журналістів України (10.12.2019)