ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Профорієнтаційне заняття «Зроби правильний вибір - знайди свій шлях»

 «Дітей, їх особисту гідність та їх потреби треба так само планувати,

як і старших, і, тільки поводячись з ними лагідно,

щиро, розумно, як з рівними,

входячи в їх спосіб думання, можна виховувати чесних,

щирих, правдолюбивих і справді вільних людей».

Іван Франко

В сучасних умовах розвитку ринкових відносин, ринку праці, нових форм власності, безробіття і конкуренції, своєчасний і обґрунтований вибір молоддю професії, навчального закладу, набуває все більшого економічне і соціальне значення.

Допомогти херсонським учням та випускникам шкіл, які ще не мають досвіду у виборі майбутньої професії, долучилися викладачі кафедри технології виробництва продукції тваринництва Херсонського державного аграрного університету.

Як відомо, успішний вибір професії в значній мірі визначає результати праці, рівень добробуту, сприяє реалізації особистісного потенціалу. В цій ситуації актуально і гостро постає проблема конкретної допомоги молоді в професійному самовизначенні засобами професійної орієнтації. Сьогодні формування психологічної готовності випускників школи до усвідомленого вибору професії, до праці, стало не лише гострою необхідністю, але й багатогранним і складним процесом.

22 травня до Херсонського державного аграрного університету з профорієнтаційним візитом завітали учні 10 класу Херсонського навчально виховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства». Школярі відвідали навчальні аудиторії кафедри технології виробництва продукції тваринництва біолого-технологічного факультету, де завідувач кафедри кандидат с.-г. наук, доцент Ведмеденко Олена Володимирівна разом з кандидатом с.-г. наук, доцентом Любенко Оксаною Іванівною ознайомили школярів з спеціальністю 204 - «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

Викладачі провели практичне заняття з оцінки яєць придатних до інкубації, продемонстрували, як оцінюють яйця перед закладкою в інкубатор. Школярі мали змогу побачити яйця різних видів птахів та власноруч провели їх оцінку та заклали до інкубатора.

Професор кафедри Вовченко Борис Омелянович, який є одним із видатних фахівців у галузі вівчарства та асистент кафедри Кривий Владислав розповіли школярам про технологію виробництва продукції вівчарства, як оцінюється вовна, смушки та відкрили історичні факти видатних рекордсменів галузі за живою масою та настригом вовни.

Кандитат с.-г. наук, доцент Корбич Наталія Миколаївна та здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня Брага Кирило провели майстер-клас по догляду за бджолами. Учні отримали змістовні відповіді на запитання: скільки видів меду існує? чим вони відрізняються між собою? який з них корисніше? Учнів вразила гостинність господарів, які не тільки представили майбутнім абітурієнтам свій заклад вищої освіти, а й пригостили медом та пахлавою.

Також учні відвідали факультет рибного господарства та природокористування, ознайомилися з найбільшим акваріумом та його жителями, завітали до лабораторії «Перспективи аквакультури», де вирощують Австралійських раків.

Чекаємо на вас,

майбутній абітурієнт Херсонського державного аграрного університету!!!

Автор: Кривий В.В. Прес-центр (БТФ)