ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Підписано Меморандум щодо органічної кластеризації

Кластери не можуть організовуватися без взаємодії бізнесу влади та науки. Завдяки їх тісній співпраці бізнес стає більш інноваційним, гнучким до змін ринків та конкурентоспроможним, наука завдяки запитам бізнесу має більше абітурієнтів та кваліфікованих кадрів, замовлення на розробки від бізнесу, а влада - позитивний імідж територій, більше відрахувань в бюджет та інвестиції в економіку регіону.

Органічне агровиробницто – напрям, що дуже швидко розвивається у всьому світі. Тренд до споживання органічної продукції зростає завдяки великому попиту від споживачів.

Херсонщина – регіон №1 з експорту органічної продукції в України та №2 за площами під органічним виробництвом. Це свідчить про те, що органічний кластер як такий вже давно є на поверхні.

Спілка «Український органічний кластер» зареєстрована в 2017 році та вже взаємодіє з кластерами з Львівської, Рівненської, Харківської та Одеської областей України. Вона має на меті підтримувати кластерні ініціативи в сегменті агровиробництва з органічною складовою для стимулювання розвитку органічного виробництва на регіональному рівні. Сьогодні спілкою будується ціла екосистема з партнерів в регіонах для досягнення поставлених цілей.

Керівниця спілки, Марія Махновець, аспірантка ХДАУ, консультантка з торгівлі органічною продукцією з України, зайняла пост голови правління в кінці 2018 року і є членом робочої групи "По кластерах та смарт спеціалізаціях" при Раді з Розвитку інновацій, КМУ.

Херсонщина - перший регіон, де було підписано тристоронній меморандум про співпрацю між  спілкою, Херсонським державним аграрним університетом та Департаментом агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації.

Така співпраця бізнесу, влади та науки - міцний фундамент як для розвитку органічного виробництва і аграрного сектору на Півдні України, веденню дорадницької, науково-дослідної роботи в галузі органічного сільського господарства, так і для стимулювання кластерного розвитку в регіоні.

Що це дасть ХДАУ? - Аграрний університет відтепер стане більш впізнаванним на міжнародній платформі взаємодії кластерів, розширить можливості співпраці з іноземними науковими організаціями та залучатиме найкращі практики в дослідженні органічного агровиробництва.

Автор: Прес-центр ХДАУ Катерина Нікітенко