ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Настановча конференція з виробничої переддипломної практики для здобувачів економічного факультету

У межах підготовки до виробничої переддипломної практики, 19 квітня відбулося традиційне настановче заняття для здобувачів спеціальностей 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 076 Підприємництво та торгівля і 051 Економіка.

Детальніше...

Академія політичного лідерства

Студенти Херсонського державного аграрно-економічного університету прийняли участь Програмі IRI «Академія політичного лідерства», що відбувалась з 12-14 квітня в м. Одеса

 

Детальніше...

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна освіта: філософські, соціально-економічні, поведінкові аспекти»

18 квітня в гібридному форматі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна освіта: філософські, соціально-економічні, поведінкові аспекти», організована кафедрою соціальних і поведінкових наук ХДАЕУ.

Детальніше...

Участь професора кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії у Нью-Йоркському саміті з питань посухи

16-17 квітня професор кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії, д.т.н. Людмила КУЗЬМИЧ, що наразі проходить стажування в університеті штату Пенсильванія (Pennsylvania State University) була запрошена для участі у Нью-Йоркському саміті з питань посухи в Корнелльському Університету (Cornell University), м. Ітака, штат Нью-Йорк, США.

Детальніше...

Профорієнтація - ключ до успішної кар’єри і самореалізації

18 квітня відбувся профорієнтаційний захід викладачів економічного факультету кафедри підприємництва, обліку та фінансів у Гайворонському політехнічному фаховому коледжі Голованівського району Кіровоградської області.

Детальніше...

Партнерство заради майбутнього!

17-18 квітня представники ХДАЕУ прийняли участь у Річній зустрічі Програми USAID АГРО та партнерських університетів, що приурочена до річниці підписання Спільної декларації про впровадження передового досвіду просторового планування у вищій освіті для інженерів-землевпорядників.

Детальніше...

Профорієнтаційна зустріч викладачів економічного факультету ХДАЕУ із здобувачами Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М.П. Сая

16 квітня 2024 року викладачами економічного факультету ХДАЕУ за участі здобувачів економічного факультету було проведено профорієнтаційну зустріч із здобувачами Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М.П.Сая.

Детальніше...

Наукові здобутки аспірантів спеціальності 201 Агрономія кафедри рослинництва та агроінженерії

Аспіранти кафедри рослинництва та агроінженерії зі спеціальності 201 Агрономія прийняли участь у Причорноморській регіональній науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу “Розвиток українського села – основа аграрної реформи в Україні”.

Детальніше...

Профорієнтаційна зустріч з учнями Пантаївського лiцею Пантаївської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області

18 квітня 2024 року відбулась зустріч доцента кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Рагуліна С.В. із учнями випускних класів Пантаївського лiцею Пантаївської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області.

Детальніше...

Онлайн-консультація з практичної підготовки для здобувачів ОС Магістр спеціальностей біолого-технологічного факультету

18.04.2024 відбулась онлайн-консультація перед проходженням виробничої практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти біолого-технологічного факультету ХДАЕУ.

 

Детальніше...

Договір про співпрацю між Херсонським державним аграрно-економічним університетом та ТОВ «РДС ІЛ»

8 квітня 2024 р. було підписано договір про співпрацю між Херсонським державним аграрно-економічним університетом в особі ректора Кирилова Юрія Євгеновича та ТОВ «РДС ІЛ» в особі директора Михайлюченко Ірини Володимирівни.

 

Детальніше...

Презентація онлайн-практики від АрселорМіттал Кривий Ріг

17 квітня 2024 року відбулася зустріч науково-педагогічного персоналу економічного факультету із представниками АрселорМіттал Кривий Ріг для презентації онлайн-практики від АрселорМіттал Кривий Ріг та інших форм співпраці між підприємством і Університетом.

Детальніше...

 

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Мідійні ферми можуть дати Херсонщині гроші та чисте море

Співробітники Херсонського державного аграрного університету повернулися із експедиції до Ягорлицької затоки, де досліджували можливості створення на півдні України ферм з вирощування мідій та устриць. Висновок такий, що Херсонщина зокрема і Україна в цілому могли б добре заробляти на виробництві морепродуктів.

“Ми можемо споживати свої, чорноморські мідії та устриці, вирощені на спеціальних фермах, — зазначає виконуючий обов'язки завідувача кафедрою водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев. — Вирощування мідій та устриць є перспективною галуззю у країнах, які мають вихід до Чорного моря. Жителі України з'їдають близько 140 тисяч тонн мідій та устриць на рік. Зараз це в основному чилійські морепродукти. Тоді як вирощування мідій вигідне для нас і з економічного, і з екологічного боку”.

Мідійна ферма являє собою систему горизонтальних кантів, підвішених у воді буями. На цих канатах і “осідають” молюски: коли мідії виростають до потрібних розмірів, їх збирають. Акваторія Чорного моря на півдні України дуже підходить для створення таких ферм, переконані фахівці, — завдяки кліматичним умовам, наявності природного корму, яким живляться мідії, невеликим енергозатратам, можливості отримувати високі врожаї на обмеженій площі.

“До того ж одна мідія фільтрує до 100 літрів води на добу, — зазначає Павло Кутіщев. — Коли в Чорному морі було багато поселень мідій, його прозорість сягала 20 метрів, зараз у кращих місцях вона не перевищує 5 метрів. Причина в тому, що у 1950-х роках до нас із баластними водами потрапив хижий молюск рапана, і кількість мідій у Чорному морі суттєво зменшилася, а море втратило можливість самоочищуватися”.

Цікаво, що у 70-80-ті роки на півдні України вирощували мідій: цим займалися фахівці із Криму, Одеської та Херсонської областей. Проте зараз марикультура у нас розвивається дуже повільно. Серед основних причин — заплутана нормативно-правова база та бюрократичні перешкоди: підприємці й фермери просто не ризикують братися за таке виробництво. Експерти вважають, що потрібна підтримка на законодавчому рівні, лізингова програма та можливість орендувати території під плантації на тривалий термін.

Автор: Прес-центр ХДАУ